REKLAMA

Oto najlepsze darmowe gry MMORPG. Jak przycebulić i pograć w sieci z innymi graczami?

Marzy ci się rozgrywka online w grę RPG z innymi graczami i to za darmo? Nie ma problemu, jest wiele gier MMO z gatunku RPG - i to naprawdę znanych marek - które oferują grę całkowicie za darmo. Zobacz najlepsze darmowe gry MMORPG i sprawdź gdzie je pobrać.

18.02.2023 14.29
najlepsze darmowe gry MMORPG
REKLAMA

Gry MMO - co to w ogóle jest? Gry MMORPG czyli Massive Multiplayer Online Role Playing Games to po prostu sieciowe gry RPG multiplayer dla wielu graczy. Większość z najbardziej znanych tytułów wymaga opłaty abonamentowej, ale część z nich zrezygnowała z tego modelu i przeszła na Free To Play. Żeby daleko nie szukać taką metamorfozę przeszła choćby gra Star Wars: The Old Republic.

Oczywiście to, co wedle producenta jest grą MMO Free To Play, często może okazać się Pay To Win. Innymi słowy możemy wejść do gry za darmo, ale szybko może okazać się, że do sensownego progresu musimy zainwestować rzeczywistą walutę, inaczej nasz rozwój w grze będzie się ciągnął w nieskończoność. Rozsądnym kompromisem są darmowe gry, które wprawdzie zostały wyposażone w mikropłatności (bo przecież producent musi jakoś zarabiać), ale mają one wyłącznie charakter kosmetyczny i mogą z nich korzystać wyłącznie chętni.

REKLAMA

Przed wami pięć gier MMORPG Free To Play, w które zdecydowanie warto zagrać. Wszystkie są darmowe, ale pamiętajcie, by nie dać się wciągnąć w wir mikropłatności.

Lista najlepszych gier MMORPG za darmo

Wszystkie przedstawione poniżej gry MMORPG możesz pobrać i grać za darmo, ale niektóre mają swoje ograniczenia. Na przykład w Final Fantasy XIV Online możesz grać bez żadnych ograniczeń czasowych, ale tylko do 60 poziomu. To jednak w zupełności wystarczy, by dobrze zapoznać się z grą i wyrobić sobie zdanie na jej temat.

Star Trek Online

Powiedzmy sobie szczerze, że od początku nie była to produkcja, która specjalnie rozpalała wyobraźnię graczy. Tym niemniej dla każdego miłośnika Star Treka, to nie byle jaka okazja. Generalnie rzecz biorąc, gra faktycznie jest darmowa, ale pewnych momentach może cię czekać sporo grindu, który można ominąć za pomocą gotówki.

Star Trek Online możesz pobrać za darmo z oficjalnej strony gry. Istnieje również wersja na PlayStation.

Lord Of The Rings Online

Kolejna produkcja MMORPG, której specjalnie przedstawiać nie trzeba - dzięki filmom Petera Jacksona, a ostatnio również serialowi Pierścienie Władzy od Amazona, o twórczości Tolkiena wciąż jest głośno. Podobnie jak w przypadku Star Treka są tu mikropłatności, które mogą pozwolić na zmniejszenie grindu.

Lord Of The Rings Online możesz pobrać za darmo (po uprzednim zarejestrowaniu się) z oficjalnej strony LOTRO.

Guild Wars 2

Ta niezwykle popularna gra MMORPG utrzymana w klimatach fantasy pojawiła się 10 lat temu, ale dzięki nieustającemu wsparciu producentów wciąż trzyma się mocno na rynku. Podstawowa wersja gry jest darmowa, zapłacimy jedynie za rozszerzenia i opcjonalne, kosmetyczne dodatki.

Darmowego klienta pobierzecie z oficjalnej strony Guild Wars 2.

Final Fantasy XIV

Final Fantasy to najbardziej znana seria gier jRPG i o dziwo - wersja online o numerze XIV trzyma się naprawdę dobrze. Jak wspomniałem na początku gra jest darmowa tylko do 60 poziomu, ale mikropłatności zaimplementowane w grę mają znaczenie czysto kosmetyczne.

Na darmowy okres testowy Final Fantasy XIV Online możesz się zapisać pod tym linkiem. Są również wersje dla Xboxa i PlayStation.

Diablo Immortal

Oczywiście Diablo Immortal jest grą action RPG, czy też hack'n'slash z elementami RPG, ale jednak załapuje się do kategorii MMORPG. Niestety, jest to przykład "darmowej" gry drenującej kieszeń gracza w we wręcz nieprzyzwoity sposób. Warto o tym pamiętać, zanim zdecydujecie się wydać w grze prawdziwą gotówkę. Oczywiście wedle producenta takie płatności są czysto opcjonalne.

Diablo Immortal pobierzesz za darmo z oficjalnej strony gry (darmowe wersje na telefony i tablety ze sklepów AppStore i Google Play).

Inne darmowe gry MMO, ale niekoniecznie RPG

Eve Online

Absolutny fenomen, jeśli chodzi o gry rozgrywające się w kosmosie. Dostępne są dwie wersje gry - darmowa oraz płatna Omega, która daje dostęp do szerszej zawartości. Ta jednak nawet w darmowej wersji gry jest tak olbrzymia, że nie ma na co wydziwiać.

EVE Online możesz pobrać za darmo z oficjalnej strony gry - gdy tylko założysz tam konto.

Czytaj też:

REKLAMA

Nasz wybór jest subiektywny i zdajemy sobie sprawę, że wielu graczy może mieć odmienne zdanie. Na rynku jest całe mnóstwo naprawdę dobrych gier MMORPG, jak choćby Lost Ark, Runescape 3, czy Blade and Soul. Jeśli masz własne typy, nie zapomnij ich zostawić w komentarzu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA