REKLAMA

Twój czajnik poczuje się zawstydzony. Lidl ma nowe urządzenie, które zagotuje wodę i zrobi coś jeszcze

Lidl pokazał nowego członka rodziny produktów Lidl Home - inteligentny czajnik, który możliwościami i ceną wypada konkurencyjnie na tle innych mu podobnych urządzeń.

21.02.2023 17.57
Twój czajnik poczuje się zawstydzony. Lidl ma nowe urządzenie, które zagotuje wodę i zrobi coś jeszcze
REKLAMA

Choć sieci dyskontów nadal daleko, aby stać się źródłem nowinek technologicznych, to w ofercie sklepów już od dawna można znaleźć różnego rodzaju gadżety i sprzęt AGD, a coraz częściej również urządzenia Smart Home.

REKLAMA

Lidl posiada już kilka urządzeń smart home, w tym m.in. własny odpowiednik urządzenia Thermomix oraz własnego robota odkurzającego - oba spod skrzydeł własnej marki Silvercrest. Teraz rodzina powiększa się o czajnik. Ale nie byle jaki czajnik, bo inteligentny czajnik.

Czajnik z Lidla - co potrafi urządzenie?

Czajnik elektryczny Lidl Smart Home marki Silvercrest to nowość w internetowej ofercie Lidla. Urządzenie ma pojemność 1,7 litra (lub 1,2 litra z wkładką do herbaty), a jego moc wynosi 2520-3000 W. Funkcje smart czajnika dostępne są dzięki wbudowanym modułom Bluetooth i Wi-Fi.

Według producenta czajnik zagotuje litr wody w ciągu 2 minut i 38 sekund, a samo urządzenie skonstruowane jest ze stali nierdzewnej oraz jest wyposażone w filtr antywapniowy. Po sparowaniu z mobilną aplikacją Lidl Home produkt zyskuje dodatkowe funkcje, w tym pokazywanie aktualnej temperatury wody w czajniku, możliwość precyzyjnej regulacji temperatury wody (w zakresie od 40 do 100 stopni Celsjusza), 16 predefiniowanych programów dla różnych napojów (w tym np. osobny program dla zielonej herbaty czy kawy) oraz podtrzymywanie ciepła nawet do 2 godzin. Ponadto urządzenie wyposażono w zabezpieczenie przed pracą na sucho.

Czajnik elektryczny Lidl Smart Home / fot. Lidl
REKLAMA

Sprzęt dotychczas dostępny był w sklepach Lidl w Niemczech oraz Czechach, a tamtejsi użytkownicy chwalą sobie go, wymieniając m.in. możliwość włączenia gotowania wody z innego pomieszczenia w domu. Jednocześnie wskazują, że produkt kompatybilny z asystentami głosowymi takimi jak Alexa oraz fakt, że aby móc w pełni używać wszystkich funkcji czajnika niezbędna jest aplikacja Lidl Home.

Czajnik elektryczny Lidl Smart Home kosztuje obecnie 299 zł w sklepie internetowym Lidla. Biorąc pod uwagę funkcje Smart, cenowo wypada on podobnie do innych czajników, np. Xiaomi Mi Smart Kettle Pro czy Viomi V-SK152B. Jednak jeżeli użytkownik z jakiegoś powodu nie ma dostępu do aplikacji Lidl Home, urządzenie Silvercrest będzie niczym więcej jak nadwyraz drogim, zwykłym czajnikiem elektrycznym.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA