REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Thermomix kontra Lidlomix. Robot kuchenny Lidla może wrócić do sprzedaży. Sąd zadecydował

Thermomix kontra Lidlomix: ten spór może się wreszcie skończyć. Podczas gdy ten pierwszy bardzo zazdrośnie chroni swojej marki i patentów, ten drugi może i tak wrócić do sklepów. I to jeszcze w 2022 roku.

20.01.2022
12:59
lidlomix kontra thermomix robot kuchenny Silvercrest Monsieur Cuisine Connect gdzie kupic sad hiszpania lidl
REKLAMA

Thermomix to marka urządzeń kuchennych produkowanych przez firmę Vorwerk, które zyskały ogromną rzeszę fanów, w dużej mierze dzięki poczcie pantoflowej. Nie powinno dziwić, że pod ten sukces mogły postanowić podpiąć się inne podmioty, w tym np. sieci dyskontów spożywczych. Prawdopodobnie właśnie tak powstał tzw. Lidlomix, a konkretnie robot Silvercrest Monsieur Cuisine Connect dostępny w Lidlu. Problem w tym, że urządzenie nie zagrzało zbyt długo miejsca na sklepowych półkach.

REKLAMA

Thermomix kontra Lidlomix - o co poszło?

Lidl był z pewnością z siebie bardzo zadowolony, gdyż odpowiedział na potrzeby swoich klientów oraz decydentów jednocześnie, ale twórcy Thermomiksa zadowoleni już nie byli. Vorwerk do kwestii robotów kuchennych podchodzi najwyraźniej co najmniej tak, jak InPost do nazwy Paczkomaty. Jego włodarze uznali, że Monsieur Cuisine Connect marki Silvercrest, nazywany również potocznie Lidlomiksem, narusza ich patenty i podali sieć sklepów do sądu.

THERMOMIX czy LIDLOMIX Monsieur Cuisine Connect. Porównanie - test na żywo

W efekcie złożenia przez Verwork pozwu przeciwko Lidlowi, chociaż miało to miejsce na rynku hiszpańskim, Lidl wycofał Lidlomiksa ze stałej sprzedaży również w innych krajach, w tym w Polsce. Teraz to jednak sąd w Barcelonie wycofuje się z poprzedniej decyzji. W ramach odwołania stwierdzono, że Lidl wcale nie naruszył patentu konkurenta, a przy okazji uznano, że sam patent jest nieważny, bo pomysł na Thermomiksa nie był wystarczająco unikalny.

Kiedy będzie można kupić Lidlomix? Złe wieści dla Thermomiksa

REKLAMA

Niezależnie od tego, czy się z hiszpańskim sądem się tutaj zgodzimy, czy też nie (polscy fani Thermomiksa jeśli zorganizowaliby zlot mogliby pewnie zawstydzić polskich miłośników Xiaomi), Lidl ma powody do zadowolenia. Kosztujący niecałe 2 tys. zł Lidlomix, czyli Silvercrest Monsieur Cuisine Connect, może wrócić do sprzedaży jeszcze w 2022 r., co ucieszy osoby, które chciały kupić urządzenie i nie przepłacać na rynku wtórnym (lub płacić znacznie więcej za Thermomiksa).

Czy tak się jednak stanie, to czas pokaże - czekamy na ruch Lidla w tej sprawie - tym bardziej że Monsieur Cuisine Connect, czyli ten pierwszy Lidlomix, doczekał się już następcy oraz ulepszonej wersji i może być jeszcze większym konkurentem Thermomixa. Trzeba też pamiętać, że teraz to Vorwerk może złożyć odwołanie od wyroku do Sądu Najwyższego (a technicznie rzecz biorąc Lidl również może to zrobić, aczkolwiek już teraz rozstrzygnięcie jest dla niego korzystne).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA