REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Z przepracowania trafił do szpitala. Stworzył start-up, który ​​odciąża pracowników

Gdy stan jego zdrowia przez chroniczny brak snu w czasie pracy dla pakistańskiej firmy tak się pogorszył, że trafił do szpitala, zdecydował, że odejdzie z etatu w korporacji. Bazując na swoim doświadczeniu założył Vaqat, platformę, która nie tylko pomaga studentom dorobić i odnaleźć się na rynku pracy, lecz także firmom w pozyskiwaniu talentów.

13.01.2023
8:29
Vaqat łączy studentów z korporacjami, firmami konsultingowymi i start-upami
REKLAMA

Daniel Robaczewski, założyciel i CEO Vaqatu, na własnej skórze doświadczył skutków nieprzespanych nocy i pracy po 16 godzin dziennie. Już wtedy wpadł na pomysł, żeby część swoich zadań delegować. 

REKLAMA

– Zdarzały się dni, w których każda godzina była na wagę złota, bo decydowała o tym, czy pójdę spać lub czy wezmę prysznic, więc czasochłonne, proste i niepoufne zadania, takie jak porządkowanie bazy w excelu z tysiącem miast, które trzeba było odnaleźć na Google Maps i przypisać do regionów, zlecałem siostrze

- mówi Daniel Robaczewski. Wtedy po raz pierwszy pomyślał o rozwiązaniu takim jak Vaqat.

Czym zajmuje się start-up Vaqat?

Start-up powstał, żeby rozwiązywać problemy przepracowania, wypalenia zawodowego i presji stałego zwiększenia wydajności. Platforma łączy studentów z korporacjami, firmami konsultingowymi i start-upami, które potrzebują natychmiastowego, krótkoterminowego wsparcia w realizacji konkretnych zadań. 

– Tworząc Vaqat chciałem pomóc innym uniknąć tego, przez co sam przechodziłem przez 10 lat kariery. Mam nadzieję, że będzie to platforma, na której wszystkie firmy będą rekrutować młode talenty na podstawie ich sprawdzonych już umiejętności, a dla studentów będzie to integralna część procesu wyboru przyszłych karier

- zaznacza Robaczewski.
 class="wp-image-3120078"
fot. materiały prasowe

Start-up w styczniu zamknął pre-seedową rundę finansowania z wynikiem ponad 1,8 mln złotych pozyskanych od Untapped Capital, amerykańskiego funduszu Venture Capital, a także prywatnych inwestorów w Stanach, Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

– Dzięki finansowaniu rozwiniemy produkt i dotrzemy do większej liczby firm i studentów na całym świecie, co pozwoli nam zostać pierwszą platformą korzystającą z trendu "gig economy" w celach rekrutacyjnych

- mówi Daniel Robaczewski. 
REKLAMA

Vaqat przeprowadził już prawie 100 pilotażowych projektów w 15 państwach z największymi korporacjami, takimi jak Bain & Company, OC&C, Altman Solon, Artefact, ale także ze startupami, funduszami inwestycyjnymi czy siecią restauracji. Z platformy korzysta obecnie ponad 1600 studentów z 250 uniwersytetów na całym świecie. W październiku start-up zajął drugie miejsce w LBS MENA Start-up Competition w Dubaju. 

*Zdjęcie główne: fot. GaudiLab/Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA