REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Zebrali ponad milion, bo obiecali, że zrobią lupę. Świat potrzebował takiej lupy

Jak szybko zarobić milion dolarów? Inwestycje, wygrana na loterii, założenie prosperującej firmy? Nie, wystarczy, że utworzysz na Kickstarterze kampanię mającą na celu sfinansowanie produkcji lupy.

03.01.2023
8:09
Zebrali ponad milion, bo obiecali, że zrobią lupę. Świat potrzebował takiej lupy
REKLAMA

Obecnie większość z nas w sytuacjach życia codziennego zamiast tradycyjnej lupy użyje powiększenia w aparacie telefonu. Czy zatem szkła powiększające to przeżytek? Jak się okazuje, nie. Użytkownicy Kicktartera oprócz elektronicznych gadżetów uwielbiają także tradycyjne narzędzia.

REKLAMA

Czytaj też:

Tak wygląda lupa, która zebrała milion złotych

Na krótko przed zakończeniem 2022 roku na Kickstarterze wystartowała kampania firmy Oceanus Brass. Firma z siedzibą w Bostonie specjalizuje się w projektowaniu i produkcji różnych przedmiotów inspirowanych żeglugą. Wśród ich poprzednich projektów na Kickstarterze znajdziemy m.in. chronometr, kompas czy mini pianino na kciuk grające szanty.

Teraz do grona gadżetów dołącza lupa. Nie elektroniczna, lecz najzwyklejsza lupa.

 class="wp-image-3101091"
REKLAMA

Szkło powiększające od Oceanus Brass nie wyróżnia się niczym poza oprawą ze stali nierdzewnej, którego prototyp i wygląd jest inspirowany przedmiotami ze starych stoczni w Bostonie. Lupa ma 62 milimetry średnicy, a sama soczewka 50 milimetrów. Wraz z klamrą ma długość 85 milimetrów i waży 125 g, a samo szkło jest w stanie powiększyć widziany obraz do sześciu razy. W przeciwieństwie do większości soczewek, ta w lupie produkowanej przez Oceanus Brass jest stworzona z prawdziwego szkła, a nie tańszego zamiennika, jakim jest przeźroczysty poliwęglan.

Czy zwykła lupa może zachwycić świat? Jak się okazuje z łatwością, gdyż projekt wsparło ponad 5300 osób, które wpłaciły kwotę 1,4 mln zł. Kampania potrwa do 13 stycznia 2023 r., lupa kosztuje 35 dolarów amerykańskich (oraz kolejne 8 dolarów za wysyłkę do Polski).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA