Piękne i użyteczne. Podstawki MagSafe od Oakywood ubogacą twoje biurko

Lokowanie produktu: Oakywood

Co zrobić ze smartfonem na biurku? Sprawa niby prosta, niby oczywista, ale w gruncie rzeczy niełatwa. Akcesoria MagSafe od polskiej firmy Oakywood pozwolą nam uporządkować biurko i zrobić ze smartfonem coś więcej od położenia go na blacie.

08.12.2022 20.06
Piękne i użyteczne. Podstawki MagSafe od Oakywood ubogacą twoje biurko

Jeśli o mnie chodzi, nigdy nie mogę znaleźć dobrego miejsca na telefon na blacie biurka. Raz kładę go po lewej stronie klawiatury, żeby podglądać przychodzące powiadomienia. Jako że używam iPhone’a, wiąże się to jednak z każdorazowym wychyleniem się nad ekran, aby Face ID mogło złapać moją twarz i odblokować wyświetlacz. Innym razem kładę go za klawiaturę, ale tu znowuż aby cokolwiek zrobić z telefonem, np. odpisać na wiadomość iMessage, do których dostęp mam tylko na smartfonie, muszę telefon chwycić i podnieść na wysokość twarzy, by najpierw go odblokować, a potem odpisać na wiadomość.

Niby pierdoła, ale każdorazowa konieczność sięgania po telefon może solidnie wybić z rytmu w czasie pracy, dlatego dobrze jest zadbać o to, aby telefon miał na biurku swoje jedno, stałe miejsce, najlepiej na dedykowanej podstawce. Dobrze by też było, żeby – skoro już tam leży – telefon równocześnie się ładował.

Na rynku nie brakuje oczywiście wszelkiej maści i jakości podstawek ładujących, ale te oferowane przez Oakywood prezentują się naprawdę wyjątkowo.

Oakywood MagSafe iPhone Stand i MagSafe iPhone Desk Shelf Mount zadbają o porządek na twoim biurku.

Nowe akcesoria dostępne w ofercie polskiego producenta pięknych, drewnianych dodatków, wykorzystują ładowarkę MagSafe, której złącze przyczepia się magnetycznie do iPhone’ów wyposażonych w tę technologię. Takich jak np. mój iPhone 13 Pro. Magnesy te są na tyle silne, iż telefon nie ma szans samoczynnie się od nich uwolnić, a co za tym idzie – zapewniają one pewny chwyt nawet bez dodatkowych podpórek czy uchwytów.

Oakywood MagSafe iPhone Stand class="wp-image-3024777"
Oakywood MagSafe iPhone Stand

Stojak na iPhone’a od Oakywood występuje w trzech wariantach – iPhone Stand, iPhone Wall Mount oraz iPhone Desk Shelf Mount. Ten pierwszy to klasyczny stojak do postawienia na blacie. Desk Shelf Mount zaś zamiast ciężkiej podstawy wyposażony jest w przykręcany zacisk, który mocujemy na dostępnej w sklepie Oakywood podstawce pod monitory. W ten sposób telefon pozostaje w zasięgu wzroku, a jednocześnie nie zajmuje miejsca ani na blacie, ani na podstawce przy monitorze.

Oakywood MagSafe iPhone Desk Shelf Mount class="wp-image-3024774"
Oakywood MagSafe iPhone Desk Shelf Mount

Zasada działania obydwu stojaków jest bardzo prosta – podkładkę MagSafe wsadzamy w przeznaczony na nią otwór (wyłożony flockiem, by nie zarysować bądź co bądź kosztownego akcesorium), a kabel przeciągamy przez specjalny przepust w drewnianej konstrukcji. Potem tylko przykładamy iPhone’a i voila – gotowe.

 class="wp-image-3024801"
Oakywood MagSafe iPhone Stand

Zadokowany w ten sposób iPhone nie tylko nie zagraca nam biurka, ale też ładuje się, a jednocześnie jest umieszczony w pozycji, w której wygodnie można do niego sięgnąć i odblokować ekran bez konieczności nachylania się, bo Face ID bez problemu rozpozna naszą twarz z takiego kąta widzenia.

 class="wp-image-3024798"
Oakywood MagSafe iPhone Stand

Jeśli chodzi o jakość wykonania, mamy tu oczywiście do czynienia z najwyższą możliwą klasą. Podstawa MagSafe iPhone Stand wykonana jest metalowego odlewu z litego aluminium, który jest naprawdę ciężki i solidny, więc nie ma cienia obawy, że nasz drogocenny telefon przypadkiem spadnie z biurka, gdy np. przejdzie po nim kot (sprawdzone organoleptycznie).

 class="wp-image-3024783"
Oakywood MagSafe iPhone Stand

Drewniana obudowa z litego drewna wygląda zaś przepięknie i doskonale komponuje się z innymi akcesoriami Oakywood, takimi jak biurko siedząco-stojące, podstawka pod laptop czy stojak na słuchawki. Akcesoria, które dotarły do mnie do sprawdzenia wykonane były z drewna orzechowego i znakomicie pasowały do pozostałych produktów na biurku.

 class="wp-image-3024786"
Oakywood MagSafe iPhone Stand

Do kolekcji możemy też dodać nowy stojak na Apple Watcha, jeśli siedząc przy komputerze nie chcemy mieć zegarka cały czas na nadgarstku. Przydaje się to zwłaszcza przy metalowych bransoletach, które nie tylko uwierają podczas pisania, ale też mogą porysować blat biurka lub pulpit roboczy laptopa. Przy okazji można też Apple Watcha podładować, bo jak wiadomo, zegarki Apple’a długim czasem pracy nie grzeszą.

 class="wp-image-3024780"
Oakywood MagSafe iPhone Stand

Ile to kosztuje?

Trudno powiedzieć, by akcesoria Oakywood były „tanie”, ale z całą pewnością są wycenione adekwatnie do ich jakości i użyteczności. Prezentują się też wspaniale na biurku i jeśli cenimy sobie eleganckie i wygodne miejsce pracy, zdecydowanie warto ubogacić je o takie dodatki.

 class="wp-image-3024804"
Oakywood MagSafe iPhone Stand

Wszystkie wspomniane w artykule akcesoria możemy nabyć w trzech wariantach wykończenia: dębowym, orzechowym i czarnym. Ich ceny prezentują się następująco:

 • MagSafe iPhone Stand orzech: 576 zł
 • MagSafe iPhone Stand dąb: 540 zł
 • MagSafe iPhone Stand czarny: 540 zł
 • MagSafe iPhone Desk Shelf Mount orzech: 360 zł
 • MagSafe iPhone Desk Shelf Mount dąb: 324 zł
 • MagSafe iPhone Desk Shelf Mount czarny: 324 zł
 • MagSafe iPhone Wall Mount orzech: 324 zł
 • MagSafe iPhone Wall Mount dąb: 288 zł
 • MagSafe iPhone Wall Mount czarny: 288 zł
 • Magnetic Charging Apple Watch Stand orzech: 324 zł
 • Magnetic Charging Apple Watch Stand dąb: 360 zł
 • Magnetic Charging Apple Watch Stand czarny: 324 zł

Powyższe ceny są cenami promocyjnymi, obowiązującymi w ramach przedsprzedaży do 15 stycznia 2023 r. Po zakończeniu tego okresu ich ceny wzrosną o 10%. Wszystkie akcesoria można znaleźć w sklepie Oakywood.pl.

Za projekt kolekcji odpowiada projektantka Magdalena Gembala.

Lokowanie produktu: Oakywood
Najnowsze