REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Nowy trend podbija TikTok. A czy ty już przygotowałeś prezent dla kuriera?

Do świąt już niespełna miesiąc, w związku z czym firmy świadczące usługi kurierskie przeżywają prawdziwe oblężenie. Liczni usługobiorcy wykorzystują możliwości paczkomatów i oprócz paczek, w skrytkach umieszczają niewielkie podarki dla kurierów. Gest szybko stał się trendem na TikToku i w Reelsach na Facebooku oraz Instagramie, jednocześnie dzieląc internautów.

30.11.2022
6:17
Nowy trend podbija TikTok. A czy ty już przygotowałeś prezent dla kuriera?
REKLAMA

Okres przedświąteczny to czas, w którym poczta, firmy kurierskie oraz sami kurierzy mają ręce pełne roboty. W czerwcu Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował o przekroczeniu przez polskie firmy kurierskie liczby dwóch milionów przesyłek dziennie. Z kolei według danych Poczty Polskiej liczba przesyłek na przełomie listopada i grudnia wzrasta o około 50 do 70 procent.

REKLAMA

Mając to na uwadze, wśród polskich użytkowników serwisu TikTok, ale i w na Facebooku oraz Instagramie, na popularności zyskuje w ostatnich dniach trend umieszczania w paczkomatach firmy InPost nie tylko przesyłek do przekazania kurierowi, ale także niewielkich podarunków.

Prezenty dla kurierów. Trend podbija TikToka

Użytkownicy serwisu TikTok - ale i nie tylko, gdyż trend zyskuje popularność również na Instagramie - nagrywają wideo z hashtagiem #dlakuriera, w których umieszczają paczki w skrytkach paczkomatów. Oprócz paczek umieszczają oni również niewielkie podarki, najczęściej w formie tabliczek czekolady, paczki żelków lub napoju energetycznego. Każdy podarek opatrzony jest liścikiem z wiadomością lub podziękowaniem za pracę kurierów.

Trend nie jest nowy, gdyż pierwsze TikToki pokazujące usługobiorców InPost umieszczających w skrytce prezenty zostały umieszczone na platformie już na początku 2021 roku, jednak dopiero teraz trend zyskuje na popularności.

Choć większość użytkowników daje kurierom jedynie pojedyncze paczki słodyczy, niektórzy influencerzy umieszczają w skrytkach również alkohol.

Opinie użytkowników? Podzielone

W komentarzach do filmów można zauważyć wyraźny podział na dwie grupy użytkowników. Wiele osób aprobuje ideę zostawiania podarków kurierom, argumentując to m.in. wrodzoną, ludzką dobrocią i ciężkim zawodem

Jednak idea ma również swoich przeciwników, którzy wyrazili dezaprobatę dla pomysłu, wymieniając m.in. strach przed zjedzeniem czegoś pochodzącego od osoby nieznajomej, preferencje pieniędzy zamiast słodyczy oraz fakt, że kurierzy już otrzymują gratyfikację pieniężną za swą pracę.

 class="wp-image-3020967"
Komentarze do jednego z Reels przedstawiających zostawienie prezentu w skrytce

O prezentach wypowiadają się także sami obecni i byli kurierzy, dziękując za podarki.

REKLAMA

- rok temu pracowałem w InPost i co mogę powiedzieć- dziękuję , teraz i sam staram się tak robić

- komentuje jeden z użytkowników TikToka

Niezależnie od opinii, których tyle ilu opiniodawców, trend rozlewa się po mediach społecznościowych i jak na razie końca tej fali nie widać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA