REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wiadomo kiedy wyjdzie Diablo 4. Co jeszcze wiemy o grze?

Z oficjalnych wieści wiadomo było do tej pory, że Diablo 4 pojawi się w przyszłym roku. Tymczasem dwa niezależne od siebie i rzetelne źródła donoszą o konkretnym miesiącu premiery. Znacznie wcześniej, jeszcze w tym roku, ma ruszyć przedsprzedaż gry.

07.11.2022
19:30
diablo iv overwatch 2 premiera
REKLAMA

Zarówno Windows Central, jak i XboxEra, niezależnie od siebie ustaliły, że Diablo 4 (lub, jak kto woli, Diablo IV) ma pojawić się w sklepach w kwietniu przyszłego roku. Oficjalna zapowiedź gry ma mieć miejsce podczas imprezy The Game Awards w grudniu. Od razu po prezentacji ma zostać uruchomiona przedsprzedaż gry.

REKLAMA

Czytaj też:

Od samego początku, to jest od wspomnianego wyżej pokazu, gra ma być intensywnie promowana w mediach. Dostępnych ma być kilka wersji cyfrowych do wyboru (nie wiadomo czym się będą różnić), będą też fizyczne wydania gry, w tym tak zwane wersje kolekcjonerskie. Jedną z zachęt do nabycia gry w przedsprzedaży ma być prawo do udziału w beta-testach trybu sieciowego, które mają być przeprowadzone w lutym 2023 r.

Diablo 4 - data premiery. Co wiadomo o nowej grze Activision Blizzard?

O samej grze nadal wiadomo względnie niewiele, dopiero grudniowy pokaz ma dać graczom wyobrażenie czym będzie nowa odsłona. Według nieoficjalnych informacji, gra ma przybrać nowoczesny model w kwestii trybu online i zarabiać na mikrotransakcjach. Urozmaicenie graczom mają zapewniać kolejne Sezony, podobne do tych z poprzedniej wersji gry. Wydawnictwo przy tym położyło nacisk na obietnicę, że wszelkie transakcje finansowe są w grze opcjonalne i w żaden sposób nie będą wpływać na mechanikę samej gry.

REKLAMA

Sama gra ma przyjąć nieco mroczniejszą estetykę, przypominającą nastrojem Diablo 2. Gra ma się pojawić na PC, a także na konsole Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4 i PlayStation 5. Fabuła ma stanowić bezpośrednią kontynuację opowieści z ostatniego dodatku fabularnego do Diablo 3 i skupić się na Lilith, córce Mefisto. Gracze będą mogli wybierać między wcieleniem się w Barbarzyńcę, Czarodziejkę, Łotrzycę, Druida bądź Nekromantę.

Wydawnictwo odpowiedzialne za grę, Activision Blizzard, jest w trakcie przejęcia przez firmę Microsoft. Transakcja nie została sfinalizowana i jest aktualnie przeglądana przez urzędy regulujące rynek. Najprawdopodobniej jednak dojdzie do skutku, a to oznacza, że są wysokie szanse, że gra będzie dostępna bez dalszych opłat dla abonentów Xbox Game Pass lub PC Game Pass.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA