REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

W końcu! Aplikacje z Androida powiedzą ci, jak je naprawić

Aplikacja przestała działać. Ten smutny komunikat zna każdy użytkownik Androida. Niestety to lakoniczne zdanie nie wyjaśnia problemu, tylko potwierdza to, co i tak widzimy. Na szczęście ma się to zmienić.

17.11.2022
7:31
sankcje-na-rosje-google-play-aplikacje-aktualizacje
REKLAMA

Mało rzeczy irytuje mnie podczas korzystania z telefonu tak, jak zamykające się bez żadnego powodu aplikacje, których komunikat o błędzie nic mi nie mówi. Bo co mam zrobić po tym, jak aplikacja wyłączyła się, wyświetlając zdanie: wystąpił nieoczekiwany błąd. Aplikacja Facebook została zamknięta? I bądź tu człowieku mądry. Pierwsze co robię, to próbuję ją uruchomić ponownie, jeżeli to nie pomaga, przechodzę do Sklepu Play i sprawdzam, czy są dostępne aktualizacje.

REKLAMA

Czasem zainstalowanie nowej wersji pomaga, a czasem okazuje się, że aplikacja nie działa i nie ma aktualizacji. Próbuję jeszcze wyczyścić cache, ale to nie zawsze pomaga. Wtedy nie pozostaje mi nic innego jak odinstalowanie jej i ponowna instalacja.

Na szczęście koniec z tym. Aplikacje same się zdiagnozują

Najnowsza aktualizacja Sklepu Play przynosi niewielką, ale istotną zmianę. Od teraz, gdy aplikacja przestanie działać, to zamiast komunikatu stwierdzającego fakt, użytkownik dostanie propozycję rozwiązania problemu. Nowy komunikat poinformuje, że aplikacja przestała działać, ale jest dostępna najnowsza aktualizacja, która może rozwiązać problem. Następnie zaproponuje zainstalowanie jej i ponowne uruchomienie aplikacji.

płatności za aplikacje class="wp-image-1833964"

To dobra wiadomość, ale czuję lekki niedosyt

Aplikacje na Androida są coraz mądrzejsze. Gdy nie są aktualne, to informują o tym poprzez stosowny komunikat:

aplikacje na androida diagnoza class="wp-image-2955609"
REKLAMA

Teraz będą prosić o aktualizację w celu naprawy problemów, ale brakuje mi jednej funkcji, która moim zdaniem jest równie istotna. Chciałbym, żeby przy nieoczekiwanym zamknięciu wyświetlała mi się jeszcze jedna opcja - przywrócenia ostatniej działającej wersji. Wtedy mógłbym z czystym sercem powiedzieć, że rozwiązywanie problemów z niedziałającymi aplikacjami na Androidzie jest idealne.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA