Rok temu poleciała do Jowisza, ale właśnie sfotografowała Księżyc. I to jak!
Ponad rok temu z Przylądka Canaveral na Florydzie w kierunku trojańskich planetoid Jowisza wystartowała sonda Lucy. W ubiegłym tygodniu, po trwającym rok okrążeniu Słońca sonda przeleciała w odległości 300 km od powierzchni Ziemi, wykorzystując naszą planetę jako trampolinę grawitacyjną do dalszej podróży. Niejako przy okazji tej wizyty sonda sfotografowała powierzchnię Księżyca.

REKLAMA

