REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Serwisant już nie obejrzy twoich fotek. Samsung wprowadza tryb naprawy

Samsung wprowadza do swoich telefonów długo wyczekiwany tryb naprawy. Dzięki temu przestanę drżeć z obawy przed wizytą w serwisie.

26.10.2022
17:57
Serwisant już nie obejrzy twoich fotek. Samsung wprowadza tryb naprawy
REKLAMA

Gdy po raz pierwszy oddawałem swój telefon do naprawy, to moim głównym zmartwieniem było to, że nie zdążyłem go odpowiednio wyczyścić. Nasłuchałem się i naczytałem opowieści o tym, że serwisanci przeglądają zdjęcia z telefonu, komentują je, a czasem korzystają z danych znajdujących się na urządzeniach. Nie wiem ile było w tym prawdy, bo każdy serwis ma surową politykę dotyczącą prywatności, ale jak to mówią - niesmak pozostał. Na szczęście producenci urządzeń myślą również o takich ludziach jak ja i wprowadzają dla nich specjalny tryb serwisowy, który sprawia, że wizyta telefonu w naprawie obędzie się bez zbędnych stresów.

REKLAMA

Samsung wprowadza tryb naprawy w swoich europejskich produktach

Wraz z nową aktualizacją OneUI 5 urządzenia z rodziny Galaxy S22 otrzymają nową funkcję - tryb naprawy. Gdy trzeba będzie oddać telefon do serwisu, to wystarczy, że wejdziemy w ustawienia, tam odszukamy zakładkę Pielęgnacja baterii i urządzenia, a następnie włączymy ten tryb.

Urządzenie poprosi nas o utworzenie lub podanie hasła, a następnie telefon przełączy się na konto gościa, który będzie mógł z niego korzystać, instalować aplikacje z Galaxy Store, sprawdzać działanie podstawowych funkcji telefonu, tj. wykonywać typowe czynności mające ułatwić diagnostykę i późniejsze sprawdzenie poprawności naprawy, ale nie będzie miał dostępu do żadnych prywatnych danych. Nasze zdjęcia, filmy, pliki, hasła, aplikacje, a nawet zapisane karty płatnicze będą bezpieczne.

Po zakończeniu naprawy wystarczy, że wprowadzimy swoje hasło, a telefon przeloguje się na nasze konto, a wszystkie aplikacje pobrane w trakcie naprawy zostaną usunięte. Początkowo z tej funkcji będą cieszyć się użytkownicy rodziny Galaxy S22, ale Samsung deklaruje, że stopniowo będzie rozszerzał listę modeli, które będą mogły się nią cieszyć

REKLAMA

Ogromnie się cieszę z tej funkcji.

Nie będę musiał wykonywać formatu, ani wylogowywać się z poszczególnych aplikacji. Prywatność jest niezwykle ważna i dobrze, że producenci zdają sobie z tego sprawę. W końcu nawet najlepsze i najsurowsze przepisy dotyczące polityki prywatności i dostępu do danych w serwisach, nie są w stanie wyeliminować najsłabszego ogniwa - czynnika ludzkiego. Zabezpieczenie danych w Samsungach przy użyciu technologii Knox sprawia, że można spać spokojnie w trakcie naprawy urządzenia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA