REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Mocny kandydat na najbezpieczniejszy telefon. Polskie służby chwalą Samsunga - Knox z certyfikatem ABW

Knox jest promowany przez Samsunga jako rozwiązanie niemal doskonałe, jeżeli użytkownikowi zależy na szczególnej ochronie prywatnych danych. Ale czy faktycznie jest taki bezpieczny? Jeśli wierzyć specjalistom z ABW: zdecydowanie tak.

07.06.2022
15:25
Samsung KNOX
REKLAMA

Samsung może się pochwalić nowym, ważnym certyfikatem bezpieczeństwa. Jego platforma Knox - służąca do zabezpieczania danych wrażliwych i wszelkich innych, jakie użytkownik zechce chronić - dostępna na wybranych urządzeniach Galaxy - posiada od teraz certyfikat wydany przez polską Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

REKLAMA

Czytaj też:

Samsung Knox w telefonach Galaxy z certyfikatem ABW

Certyfikacja przeprowadzona została w ramach programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber). Jest to inicjatywa o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego realizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (dawniej Ministerstwo Cyfryzacji) na rzecz Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa.

REKLAMA
Samsung Knox - wprowadzenie

To nie jedyne ważne rządowe certyfikaty, jakie zostały przyznane Knoxowi. Platforma Samsunga może się pochwalić również certyfikatami FIPS 140-2 (Stany Zjednoczone, administracja publiczna), DISA (Stany Zjednoczone, Departament Obrony), BSI (Niemcy), ASD (Australia), NCSC (Wielka Brytania), ANSSI (Francja), CCN (Hiszpania), AIVD (Holandia), Traficom (Finlandia), ISCCC (Chiny) i STRK (Kazachstan).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA