REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

PlayStation Stars rusza w Polsce. Program pozwala oszczędzić na zakupach PS Store

12 października 2022 roku program lojalnościowy PlayStation Stars startuje w Polsce. Posiadacze konsol Sony mogą liczyć na oszczędności w PS Store, rangi do zdobycia oraz cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie do zebrania. Sony zalicza jednak mały falstart.

12.10.2022
19:52
PlayStation Stars rusza w Polsce! Program pozwala oszczędzić na zakupach PS Store
REKLAMA

Playstation Stars to pierwszy program lojalnościowy Sony w którym mogą wziąć udział posiadacze konsol PlayStation w Polsce. Jak właśnie poinformowała korporacja, najnowsza usługa została uruchomiona na terytorium Europy, Australii oraz Nowej Zelandii. Aby wziąć udział w programie, najpierw należy się zarejestrować przy użyciu konta PSN/SEN.

REKLAMA

PlayStation Stars w Polsce - jak dołączyć do usługi?

Aby zgłosić swoje konto do uczestnictwa w programie PlayStation Stars, należy przejść na oficjalną witrynę usługi w języku polskim. Tam znajdzie się możliwość rejestracji z wykorzystaniem profilu PSN/SEN. Aktywacja usługi jest także możliwa bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej. Zdarza się, że w przypadku dużego zainteresowania graczy, wnioski trafiają do wirtualnej kolejki, a użytkownicy są wdrażani do programu stopniowo. Tak było kilka tygodni temu, gdy PS Stars startował w Stanach Zjednoczonych.

Należy również pamiętać, że na ten moment zakładka programu PlayStation Stars jest dostępna WYŁĄCZNIE z poziomu darmowej aplikacji mobilnej PS App. Tej samej, przy pomocy której obsługujemy konsolę, wysyłamy wiadomości PSN czy przeglądamy PS Store. Oczywiście program musi być zaktualizowany do najnowszej wersji. Integracja programu PlayStation Stars z interfejsem konsol PlayStation powinna nastąpić w niedalekiej przyszłości.

Co oferuje PlayStation Stars dla graczy w Polsce?

Najciekawszą i najważniejszą możliwością wydają się oszczędności podczas zakupów w PS Store. Uczestnicy programu PS Stars otrzymują punkty za wykonywanie wyzwań społecznościowych oraz zakupy w cyfrowym sklepie (konieczny PS Plus), które później mogą zamieniać na rabaty w PS Store. Jak wynika z wyliczeń amerykańskich graczy, którzy program lojalnościowy testują od kilkunastu dni, PlayStation Stars sprowadza się do 4-procentowego cashbacku na konsoli.

Dodatkowym elementem programu są cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie zdobywane za określone wyzwania. Te można na ten moment podejrzeć wyłącznie z poziomu aplikacji na telefon. Niestety, PS Stars nie premiuje punktami zdobytych trofeów. Co za tym idzie, ich jedyne źródło to realizowanie określonych wyzwań oraz kupowanie nowych gier.

 class="wp-image-2473776"

PlayStation Stars w Polsce - Sony mogło się odrobinę pospieszyć?

Chociaż Sony informuje o starcie programu lojalnościowego, w momencie pisania tej wiadomości usługa (18:30) wciąż nie została aktywowana dla mojego konta oraz w mojej aplikacji na iOS. Niewykluczone, że japońska korporacja nieco się pospieszyła, ponieważ według wcześniejszych informacji premiera w Europie miała mieć miejsce 13 października - dzień później względem tweeta z oficjalnego konta PlayStation.

REKLAMA

Tak czy inaczej, pełne uruchomienie usługi na terenie Polski to kwestia najbliższych kilku, maksymalnie kilkunastu godzin. W ten sposób PS Stars zostaje pierwszym programem lojalnościowym PlayStation, którym zostali objęci gracze w naszym kraju. Nieco wcześniej Polacy zyskali przynależność do konkurencyjnego programu Microsoft Rewards dla systemu Windows oraz konsol Xbox.

Według pierwszych analiz obu programów, przelicznik zastosowany w programie PlayStation Stars wypada korzystniej niż ten dla bonów upominkowych Microsoft Rewards.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA