1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Gigantyczny OLED TV od Panasonic. Opad szczęki na Audio Video Show 2022

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Telewizory OLED od Panasonic to ulubieńcy kolorystów i montażystów z Hollywood. Nic dziwnego, potrafią bowiem zapewnić jakość obrazu uznawaną za referencyjną. Co to oznacza w praktyce? Na Audio Video Show 2022 będzie można się temu dokładnie przyjrzeć. Zwłaszcza że właśnie tam będzie można podziwiać wersję z matrycą o przekątnej aż 77 cali.

28.10.2022
19:27
Panasonic LZ2000 na Audio Video Show 2022

Na dziś na świecie jest raptem dwóch producentów telewizyjnych matryc typu OLED. Niektórzy uważają, że to oznacza, że niemal wszystkie telewizory tego typu zapewniają identyczną jakość obrazu. W przypadku telewizorów OLED są to doskonały kontrast, rewelacyjne odwzorowanie ruchu i przyzwoite kolory. Czy to oznacza, że kilkanaście producentów telewizorów oferuje sprzęt różniący się od siebie wyłącznie obudową i logotypem producenta? Nic bardziej mylnego.

 class="wp-image-2528127"
Panasonic LZ2000 na Audio Video Show 2022

Matryca w telewizorze, jej jakość i możliwości, są bez wątpienia jego najważniejszą cechą w kontekście jakości obrazu, ale zdecydowanie nie jedyną. Bardzo istotną rolę odgrywa też procesor obrazu i zaszyte w nim algorytmy. A trudno o większego specjalistę w temacie niż Panasonic. Firma ta od lat odpuszcza sobie integrację telewizora z systemami smart home czy innymi dodatkami niemającymi nic wspólnego z oglądaniem filmów i gier. Skupia całą swoją uwagę na obraz i dźwięk, kierując resztę cech telewizora na dalszy plan.

Efekty widać. Każdy będzie mógł się o tym przekonać na Audio Video Show 2022, gdzie zaprezentowany zostanie Panasonic LZ2000. 77-cali niesamowitego OLED TV.

 class="wp-image-2528130"
Panasonic LZ2000 na Audio Video Show 2022

Matryca Master OLED Pro to najnowsza generacja paneli o większej jasności, która mimo tego zapewni perfekcyjny kontrast. Jednocześnie procesor HCX Pro nieustannie analizuje parametry obrazu, dostosowując wierność kolorów, kontrast i wyrazistość, aby zapewnić najlepszą jakość.

 class="wp-image-2528133"
Panasonic LZ2000 na Audio Video Show 2022

Algorytm Auto AI analizuje dostarczany sygnał, w czasie rzeczywistym dostosowując parametry obrazu i dźwięku. Funkcja Auto AI dostosowuje parametry telewizora do programów sportowych, muzyki na żywo, filmów i innych treści, wykorzystując wbudowane ustawienia. Oczywiście użytkownik nadal ma nad wszystkim kontrolę i może zdać się na własną intuicję lub profesjonalną kalibrację, jeżeli nie ufa automatycznym mechanizmom. Obsługiwane są też wszystkie formaty HDR: Dolby Vision, HLG, HDR10 lub HDR10+.

 class="wp-image-2528136"
Panasonic LZ2000 na Audio Video Show 2022

Nowością jest też system audio. Dostrojone przez firmę Technics wbudowane głośniki skierowane do góry i w bok obsługują standard Dolby Atmos, tworząc bardzo przekonująca iluzję dźwięku przestrzennego. Nie tylko dookólnego, ale i sferycznego. System głośników matrycowych umożliwia dokładne pozycjonowanie źródła dźwięku.

Audio Video Show 2022. Impreza pod patronatem Spider’s Web.

 class="wp-image-2528142"
Panasonic LZ2000 na Audio Video Show 2022

W najbliższych dniach będziemy przyglądać się najciekawszym telewizorom, projektorom, głośnikom, odtwarzaczom i słuchawkom, jakimi producenci będą się chwalić podczas Audio Video Show 2022, największej imprezy w Polsce dla entuzjastów wspaniałego obrazu i dźwięku. Zachęcamy do śledzenia nowych wpisów na Spider’s Web.

Najnowsze publikacje znaleźć można w sekcji poświęconej imprezie Audio Video Show 2022 oraz produktom, które będą na niej prezentowane. Przede wszystkim jednak zachęcamy do osobistego udziału w imprezie. Rzadko kiedy można podziwiać i sprawdzić topowe sprzęty do muzyki i filmów.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze
Zobacz komentarze