REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Huawei nowym królem rankingu aparatów. Wyprzedził nawet iPhone’a 14 Pro Max

Serwis DxO Mark właśnie opublikował recenzję aparatu w Huawei Mate 50 Pro i… niespodzianka! Smartfon wskoczył na sam szczyt rankingu foto, bijąc m.in. Pixela 7 Pro i iPhone’a 14 Pro Max.

31.10.2022
19:50
Huawei nowym królem rankingu aparatów. Wyprzedził nawet iPhone’a 14 Pro Max
REKLAMA

Ranking najlepszych fotograficznych smartfonów tworzony przez DxO wzbudza wiele kontrowersji, ale pozostaje najbardziej kompletnym i miarodajnym systemem oceny aparatów mobilnych. Wszystkie testowane modele są testowane według identycznych procedur, a wyniki są oceniane według tych samych kryteriów. Ta powtarzalność testów sprawia, że DxO jest branżową wyrocznią w kwestii jakości zdjęć.

REKLAMA

DxO ocenił Huawei Mate 50 Pro. Smartfon wskoczył na sam szczyt rankingu foto.

 class="wp-image-2473680"

Huawei Mate 50 Pro to najnowszy sztandarowy smartfon Huawei, kosztujący w podstawowej wersji 5999 zł. Huawei zastosował w nim wszystkie swoje topowe technologie, ale najwięcej uwagi poświęcił aparatom. Mate 50 Pro dostał m.in. unikalny w skali całego rynku mechanizm fizycznej przysłony regulowanej w kilku fizycznych stopniach w zakresie od f/1.4 do f/4.0. To właśnie takie rozwiązania przybliżają smartfony do tradycyjnych aparatów, a więc są szczególnie cenione przez fotografów.

Aparat Huaweia Mate 50 Pro uzyskał w teście DxO rekordowy wynik 149 punktów, dzięki czemu smartfon wskoczył na sam szczyt rankingu, wyprzedzając Pixela 7 Pro (147 punktów), Honora Magic 4 Ultimate (ex aequo, 147 punktów), oraz iPhone’a 14 i 14 Pro Max (po 146 punktów). Kolejne, szóste miejsce, zajmuje Huawei P50 Pro (143 punkty).

Testerzy docenili wybitny tryb nocny, bardzo dobry zoom i świetny ultraszeroki kąt.

Pochwał w recenzji aparatu Huawei Mate 50 Pro jest mnóstwo, ale testerzy najbardziej docenili wysoką jakość zdjęć we wszystkich typowych warunkach, a także "naprawdę wybitną jakość zdjęć w słabym świetle". Dużo dobrych słów padło też o fizycznym mechanizmie przysłony, który działa tak, jak w tradycyjnych aparatach, dając użytkownikom wybór, czy tło za obiektami fotografowanymi z bliska ma być rozmyte, czy ostre.

huawei-mate-50-pro-aparat-przyslona 3 class="wp-image-2469546"

Dodatkowe obiektywy też stanęły na wysokości zadania, bo DxO chwali zarówno zdjęcia z ultraszerokokątnego obiektywu jak i "doskonałe możliwości zoomu". Wideo też dostało wiele pochwał.

Są też jednak minusy: lag pomiędzy naciśnięciem spustu migawki a faktycznym wykonaniem zdjęcia oraz rozbieżność pomiędzy wyglądem kadru na podglądzie (w trakcie fotografowania), a finalnym przetworzonym zdjęciem.

Tym samym Huawei powraca na szczyt.

 class="wp-image-2531364"

Właściwie od kiedy pamiętam, Huawei kładzie bardzo duży nacisk na jakość zdjęć w swoich smartfonach. To podejście wielokrotnie owocowało zachwytem recenzentów. Od lat smartfony Huaweia są w ścisłej fotograficznej czołówce.

REKLAMA

Dziś Huawei jest w trudnej sytuacji przez brak wbudowanych usług Google’a, bo wielu klientów po prostu nie chce wydawać 6 tys. zł na smartfon z wybrakowanym oprogramowaniem. Pamiętajmy jednak, że Huawei wykonał ogromną pracę i dziś mamy już możliwość korzystania z wszystkich aplikacji Google’a i praktycznie wszystkich aplikacji z Google Play. Braki są tu tylko dwa: Android Auto i płatności Google Pay. Tego pierwszego nie da się obejść, ale płatności można na Androidzie zapewnić poprzez mechanizm HCE w aplikacjach bankowych bądź poprzez zbliżeniowego Blika.

Najlepszy na rynku aparat mobilny to dla Huaweia świetna wiadomość, bo jest to bardzo mocny argument za zakupem Mate’a 50 Pro.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA