REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Policja zatrzymała hakera odpowiedzialnego za wyciek nagrania z GTA VI. To nie był wyciek kontrolowany

Wyciek gameplayu z GTA VI rozpalił do czerwoności internet, dzieląc graczy na tych, którzy nie mogą się doczekać skończonej produkcji i na tych, którzy wyzywają Rockstar od nierobów, bo po niemal dekadzie gra nadal jest daleka od ukończenia. Niektórzy sądzili, że był to kontrolowany wyciek danych, mający na celu zbudowanie zainteresowania grą przed premierą. W praktyce winnym prawdopodobnie jest 17-latek z UK.

23.09.2022
17:32
Wyciek GTA VI - haker aresztowany
REKLAMA

Kilkominutowe nagranie z GTA VI wzbudziło wiele kontrowersji. Nie brakuje głosów, że Rockstar przez ostatnie lata się obijał, a to, co zobaczyliśmy na nagraniu, jest poniżej oczekiwań graczy. Oczywiście te oskarżenia to bzdury, wypływające z ust ludzi kompletnie nie znających się na tworzeniu gier wideo; branża stanęła murem za Rockstarem, pokazując, jak wyglądały inne gry na wczesnym etapie produkcji.

REKLAMA

Czytaj również:

Przez moment nie było wiadomo, kto stoi za wyciekiem danych ze studia. Czy to może jakiś pracownik, mający zadrę z kadrą menedżerską? A może sam Rockstar popełnił wyciek kontrolowany, by rozbudzić wyobraźnię graczy i przypomnieć, że GTA VI powstaje i jest na co czekać?

Rockstar szybko jednak uciął te plotki, publikując oświadczenie, z którego wynika, iż studio padło ofiarą ataku hakerskiego. Dziś wiemy, że stał za nim - prawdopodobnie - 17-letni haker z UK.

Wyciek GTA VI - winny został zatrzymany.

Już od kilku dni spekulowało się, że odpowiedzialny za wyciek jest młodociany haker z Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

I chociaż oświadczenie policji nie potwierdza, iż to faktycznie on był odpowiedzialny za wyciek nagrania z GTA VI, to BBC donosi, iż 17-latek z hrabstwa Oxfordshire został zatrzymany pod zarzutem uczestniczenia w nielegalnej działalności hakerskiej. Jest to wynik dochodzenia prowadzonego przez brytyjski National Cyber Crime Unit oraz amerykańskie FBI. 17-latek miał być powiązany z grupą Lapsus$, która dopuściła się ataków m.in. na Ubera.

FBI ma niebawem wydać oświadczenie w sprawie tego zatrzymania, które ostatecznie potwierdzi, czy faktycznie chłopak z UK był osobą odpowiedzialną za wyciek nagrania z GTA VI, czy może stoi za tym zorganizowana grupa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA