REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Fitbit zadba o to, żebyś ruszył tyłek z kanapy. Pomogą w tym 3 nowe gadżety

Dwa nowe inteligentne zegarki i opaska marki FitBit dla aktywnych trafiły do oferty marki. Co już wiemy o Fitbit Inspire 3, Fitbit Versa 4 i Fitbit Sense 2? Sprawdzamy specyfikację oraz ceny

24.08.2022
20:26
Fitbit Inspire 3 Fitbit Versa 4 Fitbit Sense 2 smartwatch opaska fitness
REKLAMA

Fitbit wprowadził do swojej oferty właśnie aż trzy nowe produkty naraz. Każdy z nich ma nieco inne przeznaczenie i inną specyfikację, ale łączy je to, że kierowane są do osób aktywnych, które uprawiają sport (lub chciałyby zacząć to robić). Są nimi opaska fitness Fitbit Inspire 3 oraz smartwatche Fitbit Versa 4 i Fitbit Sense 2.

REKLAMA

Czytaj też:

Fitbit Inspire 3, czyli opaska sportowa z wyświetlaczem

Pierwszym z nowych produktów jest Fitbit Inspire 3, czyli nowa generacja opaski dla osób aktywnych. Urządzenie jest w pełni wystarczające do rejestrowania stanu zdrowia przez 24 godziny na dobę. Wśród zapisywanych wskaźników są aktywność, tętno, sen, poziom stresu itp.

 class="wp-image-2320512"
Tak wygląda Fitbit Inspire 3

Akumulator w Fitbit Inspire 3 wedle zapewnień producenta wystarcza na do 10 dni pracy, a urządzenie ma motywować do ruchu. Gadżet śledzi cały czas minuty spędzone w strefie spalania tłuszczu, redukcję kalorii, trasę treningu, tętno i kroki. Oprócz tego wysyła powiadomienia zachęcające do tego, by się ruszyć.

Jedną z istotnych funkcji Fitbit Inspire 3 jest rejestrowanie snu.

Użytkownik jest w stanie po obudzeniu się przejrzeć swoje Fazy Snu i Oceny Snu. Do tego dochodzą przypomnienia o tym, by położyć się spać. Do tego dochodzi funkcja SmartWake, czyli budzik dzwoniący w najlepszym możliwym momencie, by wstać wypoczętym. Do tego dochodzi monitoring oddechu.

Te i inne funkcje udało się zmieścić w kompaktowej obudowie, która jest wodoodporna (zanurzenie do 50 metrów). Gadżet występuje w wielu wersjach kolorystycznych, a do tego dochodzą akcesoria, w tym opaski z siatki lub klips. Do jego obsługi wykorzystuje się kolorowy dotykowy wyświetlacz (always-on).

Fitbit Inspire 3 jest przy tym dość tani, zwłaszcza w porównaniu do klasycznych smartwatchy. Urządzenie kosztuje 499 zł, a w tej cenie zawarty jest dostęp do subskrypcji Fitbit Premium na pół roku (dla nowych i powracających klientów). Przedsprzedaż ruszyła już teraz, sklepowa premiera odbędzie się we wrześniu.

 class="wp-image-2320524"
Fitbir Versa 4 ma GPS

Opaska to za mało? Przywitaj smartwatche Fitbit Versa 4 i Sense 2

W ofercie marki pojawiły się właśnie dwa modele inteligentnych zegarków, czyli Fitbit Versa 4 (ponownie z przyciskiem, ale w nieco innym miejscu niż w Versa 2) i Fitbit Sense 2. Oba działają pod kontrolą systemu operacyjnego Fitbit OS, a producent zapewnia, że są cieńsze i lżejsze od swoich poprzedników.

Oba modele są kompatybilne zarówno z Androidem, jak i iOS-em. Po połączeniu zegarka ze smartfonem z systemem Google'a można wysyłać inteligentne odpowiedzi na powiadomienia. W ramach aktualizacji oprogramowania mają pojawić się na nich również Mapy Google i Portfel Google.

Fitbit Versa 4 stawia na fitness, a FitBit Sense 2 pomoże radzić sobie ze stresem.

Pierwszy z nowych zegarków to propozycja dla tych najbardziej aktywnych użytkowników. Ma wbudowany GPS, a oprogramowanie smartwatcha Fitbit Versa 4potrafi rejestrować 40 typów ćwiczeń, czyli dwukrotnie więcej niż do tej pory, a wśród nowości są między innymi HIIT, podnoszenie ciężarów, CrossFit i taniec.

 class="wp-image-2320533"
Fitbit Sense 2 zadba o to, żebyś się nie stresował

Wyróżnikiem modelu FitBit Sense 2 jest z kolei nowy czujnik Body Response. Służy do śledzenia ciągłej aktywności elektrodermalnej (cEDA). Dzięki temu użytkownik może monitorować poziom stresu dzięki pomiarom tętna i temperatura skóry. Do tego nie zabrakło innych funkcji typowych dla smartwatcha.

REKLAMA

Nowe zegarki mają zapewniać do 6 dni pracy na jednym ładowaniu, a wystarczy podłączyć je do prądu na 12 minut, aby zyskać cały jeden dzień działania. Zegarek można nosić cały dzień - zarówno do rejestracji aktywności i parametrów zdrowotnych, jak i do śledzenia snu.

Fitbit Versa 4 wyceniony został na 1149 zł, a Fitbit Sense 2 na 1499 zł. Również i w ich przypadków w cenie zawarta jest subskrypcja Fitbit Premium na pół roku (dla nowych lub powracających klientów). Oba zegarki można zamawiać w przedsprzedaży już teraz, a do sklepów trafią na jesieni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA