1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy Huawei MateBook D 16 to idealny laptop do domowego biura. Sprawdź, co potrafi

Lokowanie produktu: Huawei

Koniec z wpatrywaniem się w malutki ekran podczas długich godzin pracy. Huawei MateBook D 16 doskonale sprawdzi się też podczas konferencji i relaksu, gdy nadejdzie wyczekiwany weekend.

01.07.2022
8:57
huawei d16

Jak urządzić domowe biuro? Oto dylemat, z którym od początków pandemii mierzy się coraz więcej osób. Kiedyś dom był tylko miejscem odpoczynku, a „przynoszenie pracy do domu” było czymś rzadkim i raczej niepożądanym. Teraz wszystko się zmieniło i coraz więcej pracowników albo pracuje wyłącznie z domu, albo robi to przez kilka dni w tygodniu. Musi mieć więc przynajmniej kącik do pracy.

Dawniej, za czasów pracy w biurze, najpopularniejszym rozwiązaniem był komputer stacjonarny. Ale w domu taki sprzęt ma swoje wady – jest duży i nie da się go przenieść, gdy sytuacja wymaga np. wzięcia komputera na konferencję, do klienta albo po prostu do kawiarni. Pozostaje laptop. Taki z małym ekranem jest wygodny w transporcie, ale całodzienne wpatrywanie się w nieduży wyświetlacz męczy. W końcu nie każdy ma ochotę i możliwości, by podłączać sprzęt do monitora.

Dobrym pomysłem jest zakup laptopa z większym ekranem

Przykładem takiego sprzętu jest najnowszy Huawei MateBook D 16. Trafił właśnie na rynek. Z zewnątrz wygląda na mniejszy sprzęt – ma wymiary laptopów z ekranami o przekątnej 15,6 cala. Waży tylko 1,7 kg. To odpowiedź na pytania tych, którzy zastanawiają się, czy laptop z takim ekranem nie będzie zbyt wielki i nieporęczny.

Huawei MateBook D  16 jest sprzętem dla ciebie zwłaszcza, jeśli używasz komputera naprawdę dużo i potrzebujesz sprzętu, na którym można polegać. Programiści, finansiści, studenci i wszyscy ci, którzy wykorzystują nie tylko dużą przestrzeń roboczą na ekranie, ale i porządne parametry sprzętu, docenią D 16.

huawei d16 class="wp-image-2239992"

To laptop stworzony z myślą o wydajności

Ma procesor Intel® Core™ 12. generacji z grafiką Iris® Xe, która zapewnia płynne i szybkie działanie zarówno podczas analizy danych, jak i programowania czy otwierania wielu kart przeglądarki w tym samym momencie. O komfort pracy – zarówno przy domowym biurku, jak i w parku, dba także duży akumulator o pojemności 60 kWh, ładowany przez mocną, ale mniejszą i lżejszą ładowarkę niż stosowane do tej pory w produktach tej marki. Nowa jest mniejsza od karty kredytowej.

Wróćmy jednak do ekranu. Dawne laptopy z dużymi ekranami zazwyczaj nie były w stanie zaoferować zadowalającej jakości obrazu. Szczegóły były rozmazane, oczy użytkownika szybko się męczyły, a w dodatku sprzęt był ciężki i szybko się nagrzewał. Huawei MateBook D 16 jest lekki – to już wiemy. Oprócz tego dba także o komfort – nawet bardzo długiej – pracy. MateBook D 16 wyróżnia się nieczęsto spotykaną rozdzielczością ekranu – zamiast klasycznego 16:9, oferuje 16:10. Dzięki temu przeglądanie wykresów, tabeli, dokumentów i internetu staje się łatwiejsze. Ekran jest także przyjazny dla wzroku – już na poziomie sprzętowym chroni go i nie męczy, ale jednocześnie obraz nie jest żółtawy.

 class="wp-image-2240025"

Huawei MateBook D 16 świetnie sprawdzi się także podczas spotkań online

Wideokonferencje są nieodłączną częścią pracy, zwłaszcza tej wykonywanej z domu. Matebook D 16 jest do niej doskonale przygotowany. Kamera 1080p AI jest teraz umieszczona nad matrycą, a nie na dole, w klawiaturze, co zapewnia bardziej naturalny kąt widzenia. Mówiąc prościej – będziesz wyglądać lepiej. Dzięki funkcji wirtualnego tła nie musisz sprzątać pokoju przed konferencją, bo bałaganu i tak nie będzie widać. Będzie cię za to świetnie słychać, bo MateBook D 16 jest wyposażony w funkcję redukcji szumów i wzmacniania głosu. System sprawia, że takie hałasy, jak np. stukanie w klawiaturę czy klikanie myszy, nie docierają do uszu rozmówcy.

 class="wp-image-2240016"

Ci, którzy dużo piszą, też docenią nowego laptopa Huawei

Jeżeli twoja praca polega na pisaniu tekstów (może jesteśmy kolegami po fachu?) albo po prostu często używasz klawiatury, ta z MateBooka D 16 na pewno ci się spodoba. Klawiatura High Key Travel ma 1,5 milimetrowy skok klawiszy, co zapewnia palcom „miękkie lądowanie” i poprawia wygodę pracy. Zadbano też o osobną klawiaturę numeryczną i fizyczne przyciski pełniące rolę skrótów.

Dużą zaletą sprzętów marki Huawei jest też rozwiązanie ekosystemowe o nazwie Super Device. W pracy zwykle używa się nie tylko komputera, ale i telefonu czy tabletu. Zdarza się, że na telefonie wyszukuje się jakieś informacje, które później chce się mieć i przedstawiać na ekranie komputera. Czasami współpraca między tymi urządzeniami idzie opornie – ale nie w przypadku  sprzętów Huawei. W tym wypadku możesz w łatwy – i bezprzewodowy – sposób połączyć ze sobą urządzenia i korzystać z nich tak, jakby były jednym. Po wyszukaniu odpowiedniego artykułu na smartfonie, możesz po prostu skopiować i wkleić odpowiednią treść od razu na komputer. Edytowanie obrazów ze smartfona na komputerze też jest proste. Pliki wystarczy przeciągnąć i „upuścić” tak, by ze smartfona trafiły od razu na ekran laptopa. Z kolei na smartfonie można bez problemu korzystać z urządzeń peryferyjnych używanych przy komputerze, takich jak myszka czy dodatkowa klawiatura, by uzyskać większą wygodę działania i lepsza produktywność.

 class="wp-image-2239998"

Huawei MateBook D 16 sprawdzi się też po pracy

Dzięki niskiej wadze i kompaktowym wymiarom, można włożyć go do plecaka i zabrać na weekendowy wyjazd. Wieczorem, jego duży, dobrej jakości ekran pozwoli na cieszenie się oglądaniem filmów – zwłaszcza że bateria pozwala na pracę realnie nawet przez pięć godzin. To doskonały, wszechstronny sprzęt dla profesjonalistów. Jego używanie może odmienić komfort codziennej pracy z domowego biura. Większy ekran, który nie męczy wzroku, wygodna klawiatura, wydajny i oszczędny procesor gwarantujący szybką i płynną pracę, kompaktowe wymiary ułatwiające zabieranie laptopa na konferencje czy do kawiarni, a także doskonała współpraca między urządzeniami Huawei to tylko część zalet nowego sprzętu. Sprawdź, o ile wygodniej używa się MateBooka D 16.

Więcej na temat Huawei MateBook D 16 dowiesz się pod tym adresem.

Lokowanie produktu: Huawei
Najnowsze