REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Czekałem na to latami. Headset Sony Inzone H łączy uznane słuchawki WH-1000 z grami

Sony nareszcie wykorzystuje pełen potencjał wszystkich skrzydeł oraz gałęzi działających w ramach struktur korporacji. Widać to na przykładzie właśnie zapowiedzianych słuchawek z serii Inzone H oraz monitorów Inzone M. Na taki headset czekałem z 9-10 lat.

29.06.2022
18:02
Nowe słuchawki Sony Inzone H: czekałem na coś takiego latami
REKLAMA

Dlaczego, Sony? DLACZEGO?! Zadaję to pytanie za każdym razem, gdy japońska korporacja wypuszcza na rynek nowe gamingowe słuchawki dla konsol PlayStation. Bezprzewodowe headsety dla PS4 (Wireless Gold) oraz PS5 (Pulse 3D Wireless) mają grono zadowolonych użytkowników, ale trudno nazwać je przesadnie udanymi produktami. Krótki czas działania na akumulatorze, kiepskie wbudowane mikrofony, przeciętna jakość audio - zawsze coś było nie tak, deklasując słuchawki Sony na tle konkurencji.

REKLAMA

Od lat dziwiło mnie, dlaczego projektując słuchawki dla graczy, Sony nie wykorzystuje znanej, lubianej i uznanej konstrukcji z własnego portfolio, jaką jest seria bezprzewodowych headsetów WH-1000. Wygodne, wydajne, świetnie brzmiące i z bardzo dobrym ANC, WH-1000 stanowiłyby rewelacyjny punkt wyjścia dla nowych słuchawek dla graczy z segmentu premium. Minęła dekada i Sony nareszcie pomyślało w ten sam sposób.

 class="wp-image-2238327"

Nowe słuchawki Sony Inzone H wyrastają z pnia WH-1000. Są dedykowane nie tylko konsolom, ale również PC.

Sony właśnie zapowiedziało trzy modele słuchawek z serii Inzone H, każdy stylistycznie nawiązujący do wzornictwa charakterystycznego dla PlayStation 5 oraz PlayStation VR:

  • Inzone H3 - model przewodowy, Spatial Audio 360
  • Inzone H7 - model bezprzewodowy, Spatial Audio 360, 40 godzin działania na jednym ładowaniu, szybkie ładowanie
  • Inzone H9 - model bezprzewodowy, Spatial Audio 360, ANC, LED, 32 godziny działania na jednym ładowaniu, szybkie ładowanie

Wspólnym mianownikiem każdego zestawu Sony Inzone H jest wykorzystanie technologii cyfrowego dźwięku przestrzennego Spatial Audio 360. To rozwiązanie będzie jednak dostępne wyłącznie na komputerach osobistych, oferowane przy pomocy autorskiej aplikacji towarzyszącej Inzone Hub. W przypadku podłączenia słuchawek do PlayStation 5 Inzone zaoferują mniej zaawansowany cyfrowy dźwięk przestrzenny Tempest 3D Audio.

 class="wp-image-2238336"

Modele bezprzewodowe zaoferują JEDNOCZESNE wsparcie dwóch źródeł wireless: 2,4 GHz przez adapter oraz Bluetooth. Dzięki temu urządzenia zyskują na wszechstronności, a także przydadzą się podczas grania mobilnego: również na Nintendo Switchu umożliwiając jednoczesną zabawę oraz komunikację ze znajomymi, np. za pośrednictwem platformy Discord na smartfonie.

Z wielką radością informuję, że Sony nareszcie zdecydowało się na mikrofon na podajniku. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ dotychczasowe głośniki chowane w obudowach nauszników nie były wystarczająco dobre, rozczarowując jakością oraz precyzją rejestrowanego dźwięku. Do tego nie musimy się obawiać o jakość audio oraz ANC, ponieważ słuchawki Inzone H będą korzystać z rozwiązań zbliżonych do tych od lat stosowanych w słuchawkach Sony WH-1000.

Sony zaprezentowało również piękne białe monitory, dedykowane graczom na komputerach oraz konsolach.

 class="wp-image-2238342"

Tańszy monitor IPS 27 cali Inzone M3 zaoferuje obraz FHD HDR 400 z maksymalną częstotliwość odświeżania na poziomie 240 Hz, wyrastając na świetną ofertę dla miłośników komputerowych sieciowych strzelanin. Inzone M3 cechuje czas reakcji GtG na poziomie 1 ms. Monitor oferuje także technologię VRR w standardzie HDMI 2.1, a także jest G-Sync Compatible.

Droższy monitor IPS 27 cali Inzone M9 zaoferuje obraz 4K z maksymalną częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz. Do tego dochodzi wsparcie HDR 600, a także świetny kontrast dzięki technologii Full Array Local Dimming. Monitor oferuje także technologię VRR w standardzie HDMI 2.1, a także jest G-Sync Compatible. Sony Inzone M9 automatycznie przełącza się w tryb Kino podczas oglądania filmów z PlayStation 5, a w tryb Gra podczas rozgrywki.

REKLAMA

Oba monitory zostały wyposażone w przełącznik KVM umożliwiające obsługę dwóch PC przy użyciu słuchawek, klawiatury i myszki podłączonych bezpośrednio do monitora.

Słuchawki Sony Inzone H będą dostępne na rynku od lipca 2022 roku. Monitory Sony Inzone M zadebiutują od lata 2022 roku. Możecie się spodziewać recenzji na Spider's Web tak szybko, jak to tylko możliwe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA