REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wyciekł nowy Need for Speed. Wyjdzie na telefony, ale ma otwarty świat i wygląda naprawdę nieźle

W sieci znalazło się nagranie przedstawiające nową grę Need for Speed. To produkcja mobilna z bogatą oprawą wizualną oraz sekwencjami w otwartym środowisku. Pierwszy testerzy już zagrali w alfę.

13.05.2022
7:30
Wyciekł nowy Need for Speed. Jest na telefony i dobrze wygląda
REKLAMA

Na portalu NFS Polska opublikowano wideo, na którym możemy zobaczyć jak Need for Speed 2022 (nieoficjalny tytuł) wygląda w akcji. Produkcja jest przeznaczona na urządzenia mobilne, a pierwsi testerzy z regionu Azji mogą już brać udział w zamkniętych alfa testach. To najprawdopodobniej jeden z uczestników testów opublikował nagranie, zasłaniając znaki wodne zdradzające konto autora.

REKLAMA

Dlaczego nowy Need for Speed na telefony wygląda tak dobrze? Odpowiedź to Unreal Engine 4.

Mobilny Need for Speed 2022 najprawdopodobniej powstaje na silniku Unreal Engine 4. Dzięki temu nadchodząca produkcja wygląda naprawdę okazale wizualnie. Piętą Achillesa mobilnego Unreala zazwyczaj były rozmiary środowiska 3D, ale zdaje się, że w najnowszym NFS ten problem się nie pojawia. Analizując fragmenty z rozgrywką możemy zobaczyć, że gracz ma możliwość swobodnego przemierzania miasta, jeżdżąc w dowolnym kierunku.

Jak zauważa redaktor NFS Polska, miasto z mobilnego Need for Speed 2022 to Palm City. Aglomeracja pojawiła się wcześniej w odsłonie Need for Speed Heat. Model jazdy ma przypominać ten z mobilnej odsłony Need for Speed Edge. W grze niestety zabraknie policyjnych pościgów (przynajmniej na razie). Tytuł będzie dystrybuowany w modelu Free2Play, opierając się na mikro-transakcjach wewnątrz programu. Pierwsi testerzy wersji alfa mogą się ścigać takimi pojazdami jak McLarenem F1, Lamborghini Aventador SVJR i Lamborghini Gallardo.

REKLAMA

Nadchodzi bardzo ciekawy okres dla gier na telefon. Te zaczynają być naprawdę rozbudowane.

Kieszonkowy Need for Speed to nie jedyna porządnie zapowiadająca się aplikacja na telefony, jaka zadebiutuje w najbliższym czasie. Jesteśmy na ostatniej prostej przed premierami zaskakująco dobrego Diablo Immortal oraz Apex Legends Mobile. Później będziemy mogli sprawdzić Battlefield Mobile oraz taktyczne Rainbow Six Mobile. Wiemy również, że trwają zaawansowane prace nad komórkową wersją Call of Duty Warzone. Wszystko to sprawia, że nawet starsi i bardziej wymagający gracze znajdą w App Store oraz Google Play coś dla siebie. W końcu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA