REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Elon Musk chce iść do polityki. Zamierza ratować świat przed groźnym wirusem umysłu

Wydawać by się mogło, że tajemniczy "wirus obudzonego umysłu", który zniszczy cywilizację i uniemożliwi ludzkości podróż na Marsa to teoria, której nie powstydziłby się niejeden fan czapeczek z folii aluminiowej. Jednak przekonany jest do niej Elon Musk, czując się zmotywowanym do zaangażowania się w politykę.

20.05.2022
8:45
Elon Musk chce iść do polityki. Zamierza ratować świat przed groźnym wirusem umysłu
REKLAMA

Kontrowersje wokół Elona Muska nie przestają słabnąć. Najpierw miliarder zakupił Twittera za niebagatelną sumę 44 miliardów dolarów, chcąc stworzyć z platformy miejsce przyjazne wolności słowa. Tydzień temu zakwestionował istnienie swojego chińskiego sobowtóra, a dziś internet żyje jego deklaracją o obronie cywilizacji przed "wirusem obudzonego umysłu" i sympatyzowaniem z partią republikańską.

REKLAMA

W czwartek na Twitterze Elon Musk opublikował wpis, w którym stwierdził, że zamierza zaangażować się w politykę by zatrzymać "wirus obudzonego umysłu", który jego zdaniem jest tym, co powstrzymuje rodzaj ludzki przed dotarciem na Marsa. Tweet był odpowiedzią na pytanie co motywuje CEO Tesli i SpaceX by zaangażować się w politykę i stać się celem politycznych ataków.

Pytanie użytkownika kryjącego się za nazwą @Astro_Angry nie wzięło się z nikąd, gdyż w środę 18 maja Elon Musk opublikował wpis, w którym sugerował zaangażowanie na scenie politycznej i możliwe "ataki" na jego osobę.

W nadchodzących miesiącach polityczne ataki na mnie będą dramatycznie zwiększać się

Czym jest "wirus obudzonego umysłu"?

Fraza "wirus obudzonego umysłu" (ang. woke mind virus) to tajemnicze sformuołwanie, którego Elon Musk po raz pierwszy użył 21 grudnia w tweecie o treści

traceroute woke_mind_virus

Choć znaczenie "woke mind virus" pozostaje zagadką, wyjaśnić można natomiast traceroute - jest to komenda diagnostyczna sieci komputerowych służąca do wyświetlania możliwych tras (ścieżek) i mierzenia opóźnień przesyłu pakietów.

Innym nawiązaniem do wirusa obudzonego umysłu jest Tweet z 20 kwietnia, w którym CEO Tesli i SpaceX skrytykował Netflixa

Wirus obudzonego umysłu sprawia, że Netflix jest nie do oglądania - napisał Musk 20 kwietnia

Trzecim wpisem, w którym Elon Musk nawiązał do tajemniczego wirusa, jest tweet z 18 maja. W owym tweetcie Musk odpowiada na pytanie Howarda Formana, profesora Uniwersytetu Yale, nazywając Uniwersytet Yale "epicentrum wirusa obudzonego umysłu, który próbuje zniszczyć cywilizację"

Choć w żadnej z publicznych wypowiedzi nie określił, co właściwie rozumie poprzez sformułowanie "wirus obudzonego umysłu". Business Insider przypomina, że angielskie słowo "woke" (obudzony) zostało zaadaptowane przez amerykańskie środowiska prawicowe, by szydzić z postępowych idei i spraw.

REKLAMA

Jednocześnie 18 maja Elon Musk skrytykował amerykańską partię demokratyczną, nazywając ją "partią podziału i nienawiści", deklarując swoje poparcie dla republikanów.

Zdjęcie główne: pantid123/shuuterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA