REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Kamera klasy Pro w dronie ważącym 249 g. Wyciekła pełna specyfikacja DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 3 Pro to nadchodzący dron, który połączy miniaturową serię Mini z możliwościami dronów klasy Pro. Właśnie wyciekła pełna specyfikacja wraz z kompletem zdjęć, więc o nowym dronie wiadomo już wszystko.

04.05.2022
8:05
DJI Mini 3 Pro już bez tajemnic. Wyciek pokazał specyfikację
REKLAMA

Dron DJI Mini 3 Pro zapowiada się na bardzo nietuzinkowe urządzenie dla filmowców i fotografów. Pierwsze przecieki, o których pisał Marcin, pojawiły się już na początku marca, a w kwietniu poznaliśmy spodziewaną cenę drona.

REKLAMA

Teraz do sieci trafił nowy, gigantyczny przeciek, na którym widać właściwie wszystko. Źródłem przecieku jest Jasper Ellens znany pod pseudonimem 27 Leaks. Wcześniej Ellens pokazał zdjęcia drona wraz z różnymi zestawami handlowymi, a teraz pokazał arkusz z pełną specyfikacją drona Dron DJI Mini 3 Pro. Musicie pamiętać, że są to nieoficjalne informacje, więc mogą okazać się nieprawdziwe, ale Ellens ma na koncie bardzo długą historię potwierdzonych przecieków.

DJI Mini 3 Pro, czyli kamera klasy Pro w dronie ważącym 249 g.

 class="wp-image-2161683"

Najważniejszym punktem specyfikacji drona DJI Mini 3 Pro będzie kamera. DJI zastosuje tu nowy układ z matrycą 1/1.3" o rozdzielczości 48 MP. To bardzo ciekawy ruch, bo oznacza, że DJI Mini 3 Pro będzie mieć większy sensor niż DJI Air 2. Kamera nagra wideo w 4K, 2.7K i w slow motion w 1080p. Użytkownicy znajdą wbudowany tryb QuickShot z sześcioma zaprogramowanymi ścieżkami lotu (np. po idealnym okręgu wokół wskazanego miejsca).

DJI Mini 3 Pro ma mieć czas lotu wynoszący aż 34 minuty, co jest świetnym wynikiem. Maksymalny dystans lotu ma wynosić 18 km, a największa wysokość to 4 km. Takie liczby pokazują, że mimo malutkich rozmiarów nie mamy do czynienia z zabawką. Takie odległości będą możliwe do uzyskania dzięki systemowi transmisji DJI O3, znanym już z większych dronów. System zapewni przesył wideo na żywo w rozdzielczości 1080p w 30 kl./s z dobrym zasięgiem do 3 km, średnim do 7 km i słabym do 12 km.

Dron DJI Mini 3 Pro w aż trzech zestawach do wyboru.

Nowy dron ma być sprzedawany w trzech zestawach:

  • DJI Mini 3 Pro Smart Controller - w zestawie nowy kontroler z wbudowanym ekranem,
  • DJI Mini 3 Pro Remote Controller - w zestawie znany kontroler RC-N1, do którego trzeba wpiąć własny smartfon,
  • DJI Mini 3 Pro - zestaw bez kontrolera.
REKLAMA

Zestaw bez kontrolera może dziwić. W tanich dronach-zabawkach brak kontrolera oznacza, że urządzeniem kierujemy poprzez aplikację na smartfonie, za pośrednictwem dotykowego ekranu. W przypadki DJI Mini 3 Pro brak kontrolera ma być opcją dla zaawansowanych użytkowników, którzy mają już innego drona DJI (albo po prostu inny, dokupiony kontroler) i nie potrzebują kolejnej aparatury.

Wcześniej pojawiły się też informacje o dodatkowym zestawie Fly More Kit, który będzie można kupić obok zestawu z dronem. Fly More ma zawierać dodatkowe akumulatory, hub do ładowania, śmigła i akcesoria. Jasper Ellens twierdzi, że premiera drona Dron DJI Mini 3 Pro odbędzie się już 10 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA