REKLAMA

Producent dronów odleciał wraz z ceną DJI Mini 3 Pro. Ale sam dron wygląda świetnie

Nadchodzący dron DJI Mini 3 Pro pojawił się na pierwszych zdjęciach dokumentujących istnienie tego urządzenia. Do sieci trafiła też spodziewana cena, która wynosi 1250 dol. Mały dron klasy Pro nie mógł być tani, ale pojawiają się głosy, że tym razem DJI "odleciał".

15.04.2022 15.03
DJI Mini 3 Pro - znamy cenę
REKLAMA

DJI Mini 3 Pro nie został jeszcze w żaden sposób oficjalnie zapowiedziany, ale w ostatnich tygodniach liczba przecieków dotyczących tego drona jest wręcz uderzająca. To wszystko wskazuje, że premiera nadchodzi wielkimi krokami, a według niepotwierdzonych doniesień DJI Mini 3 Pro ma zadebiutować jeszcze w kwietniu.

REKLAMA

DJI Mini 3 Pro na zdjęciach. Przecieki się potwierdzają.

Pierwszym przeciekiem pokazującym drona DJI Mini 3 Pro było pudełko. To właśnie wtedy zobaczyliśmy, że DJI szykuje maluszka z dopiskiem "Pro" w nazwie. Pudełko pokazywało też nowy kontroler wyposażony we wbudowany ekran.

Następnie pojawił się nietypowy film pokazujący rozbitego drona. Potwierdził się kształt, rozmiar i nazwa tego urządzenia.

 class="wp-image-2121498"

Teraz widzimy kolejną serię zdjęć, na której po raz pierwszy widzimy DJI Mini 3 Pro w akcji. Dron jest pokazany na ziemi, a także w locie. Co więcej, widać też w pełnej krasie nowy kontroler DJI RC, który wygląda jak nieco uproszczona wersja DJI RC Pro.

Co wiemy o DJI Mini 3 Pro?

 class="wp-image-2138463"

Nowy dron zapowiada się niezwykle ciekawie, bo ma łączyć dwie skrajności. Z jednej strony urządzenie ma zachować bardzo niewielkie rozmiary i masę poniżej 250 g, a z drugiej, po raz pierwszy w serii ma być wyposażony w komplet czujników dbających o to, by dron się nie rozbił. Zestawu podwójnych "oczu" znajdą się z przodu, u dołu, a także na kierunku do tyłu. Te ostatnie mają się mieścić w charakterystycznych wypustkach na droncie drona, tuż za przednimi "oczami".

 class="wp-image-2138469"
 class="wp-image-2138466"

Niestety nie wiadomo nic o kamerze i jej możliwościach. Jedno zdjęcie, które wyciekło, sugeruje, że obiektyw będzie miał przysłonę f/1.7, ale poza tym nie znamy żadnych szczegółów specyfikacji. Można jednak z pewnością założyć, że na pokładzie będzie nagrywanie 4K oraz zdjęcia RAW, ponieważ takie możliwości miał już DJI Mini 2.

DJI Mini 3 w wersji Pro nie będzie tanim dronem.

Dotychczas seria dronów DJI Mini kojarzyła się oczywiście z miniaturowym rozmiarem i masą poniżej 250 g, ale dochodziła do tego również niska cena. Mini 1 i Mini SE kosztują ok. 1500 zł, a za Mini 2 zapłacimy 2200 zł. Odpowiednio zestawy Fly More Combo to koszt rzędu 1900 zł i 2900 zł.

REKLAMA

W przypadki DJI Mini 3 Pro ma być sporo drożej. Cena zestawu Fly More Combo ze standardowym kontrolerem ma wynosić 950 dol., a cena Fly More Combo z nowym kontrolerem DJI RC to koszt 1250 dol. Przeliczając to na złotówki i dodając podatek, w Polsce możemy spodziewać się poziomu ok. 4500 za zestaw ze zwykłym kontrolerem i 5800 zł za zestaw z DJI RC.

Tym samym DJI Mini 3 Pro wskoczy cenowo gdzieś pomiędzy drony DJI Air 2, a DJI Air 2S. Czy taka cena jest usprawiedliwiona? Wszystko zależy od możliwości kamery tego urządzenia. Jeśli uda się zmieścić jakość DJI Air 2 w dużo mniejszym i lżejszym dronie (a przecież nazwa Pro sugeruje, że tak), cena będzie jak najbardziej uzasadniona. W innym wypadku DJI będzie miało spory problem, by przekonać klientów do zakupu nowego maluszka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA