REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Niemożliwe - telefon znowu rozładowany? Koniecznie wyłącz tę aplikację Google

Wkurzasz się na swój telefon, bo rozładowuje się za szybko? A może urządzenie za bardzo się grzeje? Winę mogą ponosić za to Wiadomości Google. Aplikacja do obsługi SMS-ów ma błąd, który powoduje drenowania akumulatora w smartfonach z systemem Android.

22.04.2022
17:26
Android - problem z baterią
REKLAMA

Twórcy mobilnych systemów operacyjnych od lat dbają o to, by nawet te gorzej napisane programy nie miały negatywnego wpływu na działanie urządzenia. Powstały różne mechanizmy, które mają chronić przed nadmiernym obciążaniem procesora i wydzielaniem zbyt dużej ilości ciepła, bo ma to bardzo negatywny wpływ na czas pracy na jednym ładowaniu. Niestety nie zawsze się to udaje.

REKLAMA

Czytaj też:

Telefon się przegrzewa i rozładowuje? To może być wina Wiadomości Google

Czasem problemy z działaniem smartfonów powodują aplikacje z szemranych źródeł lub programy od nieznanych nikomu twórców. Niestety potknięcia potrafią się przydarzać nawet tym największym korporacjom. Czasem i szewc bez butów chodzi - okazało się, że niekiedy za nadmierne pożeranie prądu w smartfonach z systemem od Google'a może odpowiadać aplikacja do obsługi SMS-ów.

To właśnie w tym programie zidentyfikowano błąd skutkujący pożeraniem dużej ilości zasobów, co przekładało się na wydzielanie nadmiernego ciepła oraz skrócenie czasu pracy na jednym ładowaniu. Jak podaje chromeunboxed.com, usterka związana jest z uruchamianiem w tle modułu aparatu, który jest jednym z najbardziej zasobożernych komponentów montowanych w smartfonach.

Jak rozwiązać problem z Wiadomościami Google?

Jednym ze sposobem poradzenia sobie z problemem może być... niekorzystanie z aplikacji Wiadomości Google, dezaktywowanie jej lub usunięcie programu z telefonu całkowicie (wtedy nie odpali żadnych procesów w tle). Jeśli ktoś jednak nie chce rezygnować z tej usługi, to jest inne rozwiązanie tego problemu: za każdym razem po powrocie do pulpitu lub innej aplikacji należy ręcznie zamknąć Wiadomości Google.

W przypadku telefonów z Androidem w celu zamknięcia otwartego programu nie trzeba wchodzić nawet do menu. Wystarczy otworzyć ekran multitaskingu z widokiem ostatnio otwartych programów i pozbyć się kafelka odpowiedzialnego Wiadomości Google, aby zamknąć proces działający w tle. Oprócz tego można pomyśleć o zabraniu uprawnień do korzystania z kamery tej aplikacji, co powinno pomóc na stałe.

Ręczne zamykanie aplikacji nie powinno być jednak remedium na wszystkie problemy.

REKLAMA

Pomijając tego typu usterki, zamykanie wszystkich programów w nowoczesnych smartfonach, które część użytkowników nadal praktykuje, przynosi więcej złego niż dobrego. Aplikacja usunięta z pamięci podręcznej musi być potem załadowana do niej od zera przy kolejnym tąpnięciu w ikonkę, co zużywa więcej zasobów niż te, które zamrożona aplikacja zużyłaby sama podczas działania w tle.

Niestety czasem tę jedną konkretną niesforną aplikację trzeba "ubić" ręcznie i dobrze, że Android na to pozwala - tak samo jak w tym konkretnym przypadku pomocne jest cofanie części uprawnień dla wybranej aplikacji z poziomu menu Ustawień. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że cała sytuacja jest przejściowa, a kolejna wersja Wiadomości Google będzie tego błędu pozbawiona.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA