REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Stworzyli pelerynę niewidkę. Dali z siebie wszystko, całe 30 procent.

Kto nie wie czym powinna być peleryna niewidka albo czapka niewidka ten nigdy nie był dzieckiem. Nic dziwnego, że ludzie, którzy nigdy z dzieciństwa do końca nie wyrośli, próbują bezustannie stworzyć realistyczny odpowiednik tego fantastycznego urządzenia rodem z bajek.

23.03.2022
8:21
invisibility-shield
REKLAMA

Tym razem za stworzenie ukrycia idealnego zabrali się Brytyjczycy ze startupu o mało enigmatycznej nazwie Invisibility Shield Co. Invisibility Shield chyba najlepiej przetłumaczyć jako tarcza niewidka.

REKLAMA

Pomysłodawcy koncepcji stworzyli coś, co można by opisać jako kawałek kartonu o wymiarach 60 × 90 cm, który nie jest co prawda niewidoczny, ale postawiony w odpowiednim miejscu poniekąd skutecznie wtapia się w tło. Jeżeli przypadkowy przechodzień spojrzałby w jego stronę mógłby go nie dostrzec. Niestety w rzeczywistości nie jest to taki doskonały produkt jak się może wydawać.

Invisibility Shield - to widać ją, czy nie widać?

Przede wszystkim tarcza działa tylko w odpowiednim otoczeniu. Aby "zniknąć" tarcza musi stać na stosunkowo jednolitym tle, na którym dominują tylko linie proste, takie jak chociażby horyzont czy też asfalt. Na froncie tarczy linie nie są dokładnie odzwierciedlone a są nieco rozmyte. Dlatego tak to wygląda?

 class="wp-image-2102559"
Źródło: Kickstarter/Invisibility Shield

Wbrew pozorom nie zastosowano tutaj żadnej kosmicznej technologii. Tarcza po prostu odchyla promienie świetlne wokół osoby/przedmiotu stojącej za nią wykorzystując do tego precyzyjnie ustawione soczewki. Dzięki temu tarcza niewidka działa zawsze, bez konieczności stosowania jakiegokolwiek źródła prądu.

Z tego też powodu produkt stworzony przez Invisibility Shield nie sprawdzi się raczej na bardziej skomplikowanym tle, gdzie trzeba by było odwzorować linie pionowe w tle. Na liniach pionowych urządzenie się po prostu wyłoży.

Tarcza niewidka powstała bardziej jako ciekawostka. Nie zmienia to jednak faktu, że zyskała sporą popularność na portalu Kickstarter. Twórcy urządzenia początkowo planowali zebrać 5000 funtów na dopracowanie projektu. Do dzisiaj jednak udało im się zebrać ponad 68 000 funtów.

Osoby wspierające produkt po wpłaceniu 299 funtów brytyjskich otrzymają jedną tarczę o rozmiarach 950 × 650 mm, a osoby, które wpłacą 49 funtów - miniaturową wersję o wymiarach 310 × 210 mm.

REKLAMA

Być może do niecnych celów Invisible Shield się nie nadaje, ale z pewnością może to być ciekawy gadżet, którym można się pochwalić znajomym i od czasu do czasu wykorzystać do zabawy w chowanego.

Jedno jest pewne: z osłony nie skorzystają osoby z Rosji i Białorusi, bowiem twórcy zbiórki na Kickstarterze zastrzegli, że swojego produktu do tych krajów akurat nie będą wysyłać. I bardzo dobrze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA