REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Polak z nagrodą w prestiżowym konkursie fotografii dronowej. Wybrano najlepsze zdjęcia i filmy z drona

Michał Sadowski, dla wielu znany przede wszystkim z Brand24, tym razem odnosi sukces na polu fotografii i filmu. Jego materiał z dolomitów właśnie zgarnął nagrodę w prestiżowym konkursie SkyPixel Photo & Video Awars organizowanym przez DJI.

22.03.2022
20:38
Polak z nagrodą w prestiżowym konkursie fotografii dronowej. Wybrano najlepsze zdjęcia i filmy z drona
REKLAMA

Technologiczny gigant DJI oraz należąca do niego największa platforma do dzielenia się zdjęciami i filmami z dronów właśnie zaprezentowali zwycięzców w konkursie Aerial Photo & Video Contest. To już siódma edycja wydarzenia, które urosło do rangi największego i najważniejszego konkursu przeznaczonego dla twórców wykorzystujących drony.

REKLAMA

Wielki sukces Polaka. Michał Sadowski laureatem Aerial Photo & Video Contest

Do konkursu można było zgłaszać zdjęcia i filmy z dronów, a jury składające się z międzynarodowego grona filmowców i fotografów wyłoniło szereg nagród. Tytuł Grand Prize przyznano osobno za najlepszy film i najlepszą fotografię. Nagroda First Prize trafiła do sześciu twórców filmów i czterech fotografów, podobnie jak kolejna w rankingu, Second Prize. To właśnie przy niej zatrzymamy się na dłużej, ponieważ jednym z laureatów jest Polak, Michał Sadowski.

Nagrodzony film Michała Sadowskiego powstał we włoskich Dolomitach i pokazuje sceny nagrane podczas wypadu trwającego zaledwie dwie doby. Film został nagrany w dużej części przy użyciu drona, a konkretnie modelu DJI Mavic 2 Pro. Ujęcia z ziemi powstawały przy wykorzystaniu różnorodnego sprzętu: od smartfona Samsung Galaxy Note 10 Plus, poprzez kamerkę DJI Osmo Action, aż po aparat Sony A6300 z obiektywami Sony 85 mm f/1.8 oraz Sigma 16 mm f/1.4.

Zjawiskowe wideo zostało nagrodzone sprzętem DJI o wartości przeszło 2 tys. dol. Zwycięzcy mogą wybrać swoją nagrodę, a do wyboru mają drona DJI Air 2S w wersji Fly More Combo lub drona DJI FPV Combo. Do tego producent dorzuca gimbal RSC 2 Pro Combo.

Michał Sadowski może być znany czytelnikom Spider’s Web, choć niekoniecznie od strony filmu oraz fotografii.

REKLAMA

Michał jest założycielem Brand24, czyli jednego z najciekawszych narzędzie do monitorowania opinii w internecie. Z usług Brand24 korzystają takie firmy jak Uber czy Intel, a na liście klientów znalazła się nawet administracja Białego Domu.

Fotografia i film to pasja Michała Sadowskiego. Przyznam, że obserwuję jego prace z wielkim entuzjazmem i podziwem, bo filmy i zdjęcia prezentują poziom absolutnie profesjonalny. Widać tu dużą dbałość o detal, niezwykłe oko do ujęć i do tego świetną technikę postprodukcji materiałów. Wielkie brawa!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA