REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kolejna aktualizacja dla nowych konsol! Tym razem padło na Apex Legends

Posiadacze konsol do gier bieżącej generacji będą mogli bawić się w Apex Legends nawet w rozdzielczości 4K z trybem HDR. Twórcy zapowiadają też dalsze usprawnienia: wkrótce dodana zostanie obsługa pada DualSense i płynności 120 Hz.

29.03.2022
11:24
apex legends ps5 xbox series
REKLAMA

Apex Legends to gra, której miłośnikom strzelanek sieciowych przedstawiać nie trzeba. Cieszy się nieustannie bardzo wysoką popularnością, zresztą całkiem zasłużenie. Respawn Entertainment, studio odpowiedzialne za grę, zapowiedziało, że już jutro pojawi się świeża aktualizacja do gry. Wprowadzi ona nowe wydarzenie, a przede wszystkim obsługę konsol bieżącej generacji: Xbox Series S, Xbox Series X i PlayStation 5.

REKLAMA

Czytaj też:

Gra zyska na klarowności (rozdzielczość do 4K), kolorach (obsługa HDR), szczegółowości grafiki (cieniowanie w wyższej rozdzielczości, większa szczegółowość oddalonych od gracza obiektów) a także na płynności (obsługa 60 Hz). Ostatni z czynników zostanie zresztą dodatkowo poprawiony. W ramach przyszłej aktualizacji ma zostać wprowadzona obsługa odświeżania z częstotliwością 120 Hz. Dodatkowo, w przyszłej aktualizacji ma być zawarta obsługa sprzężenia zwrotnego w kontrolerach DualSense.

Apex Legends na PlayStation 5, Xbox Series X I Xbox Series S. Jak przejść na nową wersję gry?

Posiadacze konsol Xbox nie muszą podejmować żadnych działań. Gra zostanie automatycznie uaktualniona do wersji odpowiadającej modelowi konsoli. Użytkownicy PlayStation muszą podmienić grę ręcznie. Trzeba udać się do centrum gry w interfejsie konsoli, wybrać menu opcji, następnie polecenie pobrania gry na PlayStation 5, a następnie odinstalowanie wersji dla PlayStation 4.

REKLAMA

Gra Apex Legends jest darmowa i osadzona w uniwersum gier Titanfall. To strzelanka typu battle royale, a więc stanowi konkurencję dla PUBG i Fortnite’a. Jest wysoko ceniona przez graczy za dość oryginalne podejścia do formuły battle royale i za uczciwe podejście do zagadnienia mikropłatności, które w Apex Legends nie przyjmują formy pay to win, a więc ułatwiaczy dla zamożniejszych graczy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA