REKLAMA

Polska cena GTA: The Trilogy jest bardzo wysoka. Za wysoka?

Poznaliśmy datę premiery oraz cenę Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition. Kolekcja gier w wersji cyfrowej zadebiutuje na rynku jeszcze w 2021 r. Niestety, nie będzie tanio. Mamy za to bardzo dobrą wiadomość dla polskich graczy.

22.10.2021 13.45
GTA: The Trilogy - jest polska cena i data premiery
REKLAMA

Okazuje się, że Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition zadebiutuje na rynku szybciej, niż wielu z nas przypuszczało. W odświeżone wersje GTA3, Vice City oraz San Andreas zagramy bowiem już 11 listopada 2021 r. Wtedy trylogia w wersji cyfrowej będzie dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series oraz Nintendo Switch. Później odświeżona trylogia pojawi się także na urządzeniach mobilnych z Androidem oraz iOS.

REKLAMA
 class="wp-image-1907663"

W Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition zagramy 11 listopada. Kolekcja nie jest jednak tania.

Znamy już polskie ceny odświeżonej trylogii. Na komputerach osobistych, Xboksach oraz PlayStation 4 zestaw gier kosztuje aż 269 zł. Niewiadoma pozostaje cena dla PlayStation 5 oraz Nintendo Switcha (aktualizacja: jest już cena na Switcha, szczegóły poniżej). W przypadku obu tych platform oficjalny sklep Rockstar Games nie wyświetla żadnej kwoty. Wątpię jednak, by posiadacze Switcha musieli płacić ekstra. Nieco inaczej wygląda to w przypadku PS5, gdzie gry lubią być czasem droższe. Jednak w przypadku tytułów multiplatformogwych - zwłaszcza odświeżanych klasyków - podniesienie ceny wyłącznie na PS5 byłoby nieczystą zagrywką Rockstara.

  • PC: 269 zł
  • PS4: 269 zł
  • PS5: brak danych
  • Xbox One: 269 zł
  • Xbox Series: 269 zł
  • Nintendo Switch: 249 zł

Kilka tygodni później, bo 8 grudnia 2021 r., Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition pojawi się na rynku w wersji pudełkowej. Pudełkową edycję można zamówić bezpośrednio z oficjalnego sklepu Rockstar Games, realizującego transakcję w złotówkach i wysyłającego odświeżoną kolekcję prosto do Polski.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition doczeka się polskiej wersji językowej.

REKLAMA

Nasz język jest jednym z trzynastu wspieranych, pośród których będziemy mogli wybierać w Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że wciąż pamiętam premierę oryginalnego GTA III z 2002 r., pozbawionego wsparcia dla polskiego języka. Napisy po polsku pojawiły się dopiero później, w formie opcjonalnej łatki do pobrania przez Internet, wspieranej przez zapomnianego już dzisiaj polskiego dystrybutora Play-It. Oczywiście posiadacze wersji konsolowej musieli grać po angielsku.

Obecność rodzimej wersji językowej przestaje zaskakiwać. Według najnowszego raportu dotyczącego rynku gier wideo, polski to dziewiąty w kolejności najczęściej wspierany język w zachodnich grach wideo. Wyprzedziliśmy w tym rankingu Koreę Południową i ścigamy się z Japonią. W ciągu ostatniej dekady wsparcie dla napisów w naszym języku na platformie Steam wzrosło z kilku do prawie trzydziestu procent. Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition doskonale wpisuje się w ten trend.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA