REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Takiego zegarka jeszcze nie było. Sercem Galaxy Watch 4 ma być niezwykły procesor

Samsung zaprezentował oficjalnie układ Exynos W920, który będzie montowany w zegarkach Galaxy Watch 4. Tak sprawnego i wydajnego układu nie miał jeszcze żaden zegarek z WearOS. Co to oznacza dla Apple Watch?

10.08.2021
12:08
galaxy watch4 procesor
REKLAMA

Exynos W920 będzie sercem wszystkich odmian Galaxy Watch 4. Procesor jest produkowany bezpośrednio przez Samsunga, w 5-nanometrowym procesie technologicznym. Zawiera dwa rdzenie Cortex-A55 i układ graficzny Mali-G68 z obsługą rozdzielczości do 960 x 540 pikseli. Co to oznacza w praktyce?

REKLAMA

Jak twierdzi Samsung, nowy układ jest o 20 proc. szybszy od swojego poprzednika – układu Exynos 9110 – oraz aż 10-krotnie szybszy w przeliczeniach graficznych. Układ zawiera też moduł LTE. To, co jednak jest prawdopodobnie jeszcze ważniejsze, to rozmiar i sprawność energetyczna nowego układu.

Galaxy Watch4 – procesor. Zegarki Samsunga mają oferować niezwykle korzystną relację możliwości i energooszczędności.

Jak twierdzi Samsung, W920 ma być najmniejszym procesorem w historii elektroniki ubieralnej. Układ jest produkowany z użyciem technologii FO-PLP (Fan-Out Panel Level Packaging) i poza samymi rdzeniami CPU i GPU zawierać ma moduł zarządzania energią, LPDDR4 RAM i pamięć eMMC. Samsung deklaruje, że użytkownicy podwójnie skorzystają na takiej konstrukcji. Po pierwsze, sam układ ma się cechować wysoką sprawnością energetyczną. Po drugie, jego mniejszy rozmiar pozwala na zamontowanie w zegarku większego akumulatora.

W zegarku znajdzie się też dodatkowy koprocesor, którego wyłącznym celem jest obsługa trybu always-on display (kiedy zegarek wyświetla treści na ekranie, nawet gdy użytkownik na niego nie spogląda). Ten ma zapewniać dodatkowe oszczędności energetyczne.

REKLAMA

W920 zawierać też będzie moduł Global Navigation Satellite System (GNSS) L1 do śledzenia prędkości odległości i wysokości użytkownika. Obecne też będą moduł Wi-Fi b/g/n i Bluetooth 5.0.

Premiera zegarków Galaxy Watch 4 już jutro. Zostaną zaprezentowane razem z telefonami Galaxy Z nowej generacji. Same zegarki nie będą już wykorzystywać systemu Tizen. Google ogłosił niedawno, że nawiązał strategiczny sojusz z Samsungiem, na mocy którego Tizen i WearOS zostaną scalone i wspólnie dalej rozwijane przez obie firmy. Galaxy Watch 4 ma być pierwszym urządzeniem z tym nowym systemem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA