REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Zupełnie nowe Galaxy Watche będą droższe od Apple Watcha

Galaxy Watch ma być wielką nadzieją na przełamanie dominacji zegarków Apple’a na rynku. Jednak jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, ceną rynku nie podbiją. Galaxy Watch4 tani nie będzie.

03.07.2021
11:18
Samsung Galaxy Watch 4 Classic szary
REKLAMA

Takie rzeczy w branży zbyt często się nie dzieją. Google i Samsung, rywalizujący na polu elektroniki ubieralnej, połączyły siły celem skuteczniejszej rywalizacji z Apple Watchem. Czyli z produktem, z którym pod względem rynkowej popularności nie ma sobie równych. Żaden zegarek z systemem Samsung Tizen bądź Google Wear OS nie odniósł nawet porównywalnego sukcesu.

REKLAMA

Za sprawą sojuszu Samsunga z Google’em powstanie nowa platforma programowa dla zegarków, która ma czerpać wszystko, co najlepsze z Wear OS-a i Tizena. Inspirowany Tizenem nowy Wear OS będzie niezmiennie dostępny dla wszystkich partnerów sprzętowych. Zadebiutować ma jednak w zegarkach Samsunga. Koreański producent nawet już pokazał interfejs nowego systemu, choć jeszcze nie zająknął się ani słowem o samym sprzęcie. Wiemy jednak o nim całkiem sporo, za sprawą rozmaitych wycieków. Dziś poznajemy ceny.

Galaxy Watch4, Galaxy Watch4 Classic – ceny. Tanio nie będzie.

Redakcja MySmartPrice dotarła do informacji o cenach zegarków Galaxy Watch4. Te ponoć mają kosztować ok. 360 euro za 40-milimetrową wersję i ok. 390 euro za 44-milimetrową. Z kolei Galaxy Watch4 Classic – ten z obrotową kopertą, będącą znakiem rozpoznawczym klasycznych Galaxy Watchy – ma kosztować ok. 490 euro za wersję 42-milimetrową i ok. 520 euro za 46-milimetrową.

REKLAMA

Serwisowi udał się też ustalić, że Galaxy Watch4 ma być dostępny w czarnej, srebrnej, złotej i zielonej wersji kolorystycznej. Galaxy Watch4 Classic ma mieć dodatkowo 44-milimetrową wersję, której ceny nie udało się ustalić. Ma być dostępny w wersjach białej, czarnej bądź szarej. Classic ma być również tym bardziej wytrzymałym zegarkiem: ze szkłem Gorilla Glass DX/DX+, wodoodpornością na poziomie 5 ATM i z certyfikatem MIL-STD-810G.

Problem w tym, że postrzegany jako luksusowy zegarek Apple Watch jest w tej chwili do kupienia w cenie niecałych 420 euro. Mowa oczywiście o najnowszej wersji. Trudno ocenić słuszność tej decyzji. Z jednej strony Galaxy Watch4 nie będzie kusił ceną. Niektórzy jednak uważają, że zbyt niska cena może sugerować niższą jakość od produktu Apple’a. Niebawem się przekonamy, kto miał rację.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA