REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung porzuci Tizena w zegarkach. Nowy Galaxy Watch będzie miał Wear OS

Jeśli planujesz zakup smartwatcha, poczekaj na nadchodzący ruch Samsunga. Zapowiada się na to, że firma rozpocznie zupełnie nowy rozdział w swoim portfolio, porzucając system Tizen na rzecz Wear OS od Google’a.

18.05.2021
8:36
Samsung porzuci Tizena w zegarkach. Nowy Galaxy Watch będzie miał Wear OS
REKLAMA

Według zapowiedzi SamMobile Samsung planuje premierę trzech nowych zegarków. Będzie to Galaxy Watch 4 z obrotowym bezelem oraz dwa zegarki sportowe o nieco prostszej konstrukcji, w tym najpewniej następca Galaxy Watcha Active.

REKLAMA

Całe to trio rozpocznie zupełnie nowy rozdział w historii smartwatchów Samsunga, ponieważ zegarki mają pracować pod kontrolą systemu Wear OS, który jest niczym innym jak Androidem dopasowanym do działania na nadgarstku. Samsung nie potwierdził tego jeszcze oficjalnie, ale według serwisu SamMobile całość jest już przesądzona.

Samsung porzuci Tizena, ale tylko w zegarkach.

 class="wp-image-1334659"

Tizen napędza mnóstwo urządzeń Samsunga, od wspomnianych zegarków, poprzez urządzenia Smart Home aż po telewizory. Samsung nie ma w planach całkowitego porzucenia Tizena, bo byłoby to niemałą rewolucją, szczególnie w segmencie TV. Póki co mowa wyłącznie o smartwatchach.

Według zapowiedzi, Wear OS na nowych zegarkach Samsunga otrzyma nakładkę systemową One UI, choć trzeba zaznaczyć, że Google w przypadku Wear OS umożliwia znacznie mniejszą ingerencję w system niż w przypadku Androida na smartfonach.

Skąd taka zmiana w zegarkach Samsunga?

Tizen sprawdzał się na smartwatchach Samsunga naprawdę dobrze. W naszej redakcji cały czas jest Samsung Galaxy Watch pierwszej generacji i nie ma z nim żadnych problemów. Zegarek do dziś otrzymuje aktualizacje systemu.

Niestety wiele osób narzeka na bazę aplikacji dostępnych na zegarkowego Tizena. Pod tym względem Wear OS rzeczywiście sprawdzi się lepiej i prawdopodobnie to właśnie z tego względu Samsung planuje tak dużą przesiadkę.

REKLAMA

Z transformacji zegarków Samsunga z pewnością ucieszy się też Google, ponieważ Galaxy Watche są bardzo popularnymi smartwatchami. Google nie ma wielkiego szczęścia do urządzeń ubieralnych, a współpraca z Samsungiem na pewno pomoże w rozwoju systemu.

Na razie nie ma daty premiery nowych zegarków Samsung Galaxy Watch, ale spodziewamy się zobaczyć je w lipcu. Według SamMobile to właśnie wtedy zadebiutują nowe smartwatche, a także nowe składane smartfony Samsunga.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA