REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Klasyczna elegancja w wydaniu Samsunga. Galaxy Watch 4 Classic na pierwszych grafikach

Myśleliście, że Samsung porzuci obrotowy bezel i klasyczną elegancję swojego smartwatcha? Ależ skąd - Galaxy Watch 4 Classic będzie pasował do garnituru.

01.07.2021
16:42
Samsung Galaxy Watch 4 Classic szary
REKLAMA

Jako że premiera nowego zegarka Samsunga ma się odbyć już w sierpniu, internet zalewa fala przecieków oraz mniej lub bardziej oficjalnie wyglądających grafik przedstawiających nadchodzącego Galaxy Watcha.

REKLAMA

Jakiś czas temu zobaczyliśmy, jak potencjalnie będzie wyglądał Samsung Galaxy Watch 4 Active. Niektórzy zastanawiali się, czy w ogóle powstanie inny wariant, wyposażony w obrotowy bezel, z którego słyną zegarki Samsunga, a którego Watch 4 Active będzie pozbawiony.

Galaxy Watch 4 Active class="wp-image-1764165"
Samsung Galaxy Watch 4 Active. Źródło: 91Mobiles

Wszystko wskazuje na to, że Samsung zamierza wydać na rynek prawdziwego następcę eleganckiego Galaxy Watcha 3 - do tego w trzech rozmiarach.

Samsung Galaxy Watch 4 na pierwszych grafikach.

Rendery udostępnione przez Android Headlines wyglądają bardzo wiarygodnie i prawdopodobnie wiernie odzwierciedlają finalny produkt.

Na grafikach widzimy zegarek z obrotowym bezelem w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i grafitowym. Do każdego zegarka dopasowany jest pasujący kolorystycznie, skórzany pasek i każdy z zegarków ma też pasującą tarczę wzorowaną na klasycznych chronografach.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic czarny class="wp-image-1768101"
Samsung Galaxy Watch 4 Classic. Źródło: Android Headlines

Na tych renderach zegarek prezentuje się nader elegancko; podoba mi się zwłaszcza srebrny wariant z biało-czarną tarczą, na wzór analogowych zegarków w kolorystyce tzw. „pandy”.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic biały class="wp-image-1768104"
Samsung Galaxy Watch 4 Classic. Źródło: Android Headlines

Android Headlines donosi jednak, że do wyboru będą nie tylko trzy kolory zegarka, ale także trzy rozmiary: 42, 44 i 46 mm. Osobiście nie bardzo w to wierzę, gdyż historycznie Samsung oferował jedynie dwa rozmiary swoich zegarków. Jeśli jednak ta informacja się potwierdzi, będzie to bardzo miła odmiana, wszak nie brakuje osób, dla których 46 mm to znacznie za dużo, a 42 mm odrobinę za mało. Im większy wybór rozmiarów, tym lepiej.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic szary class="wp-image-1768098"
Samsung Galaxy Watch 4 Classic. Źródło: Android Headlines

Co już wiemy o Samsungu Galaxy Watch 4 Classic?

Z pewnych informacji mamy tylko jedną: będzie on pracował pod kontrolą nowiusieńkiego systemu One UI Watch, bazującego na google’owskim Wear OS, który Samsung zaprezentował kilka dni temu.

Dzięki współpracy z Google’em na zegarkach pojawi się znacznie więcej aplikacji, a od strony estetycznej stanowi on ciekawy mix interfejsu znanego z zegarków opartych o system Tizen oraz Wear OS.

REKLAMA

Oprócz tego możemy się posiłkować wyłącznie spekulacjami i niepotwierdzonymi rozmiarami. Galaxy Watch 4 Classic ma być wykonany z dwóch różnych materiałów: aluminium lub stali nierdzewnej, zaś jego ekran ma pokrywać - zależnie od wykonania koperty - szkło Gorilla Glass DX lub DX+. Nie zwiększy się jego klasa wodoszczelności (5 ATM) ani certyfikat odporności (MIL-STD-810G) względem Galaxy Watcha 3.

Na więcej szczegółów musimy poczekać do premiery. Ta ma się odbyć już w sierpniu, kiedy to podczas wydarzenia Galaxy Unpacked zobaczymy nowe zegarki, nowe składane smartfony i - być może - Samsunga Galaxy S21 FE.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA