REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Dziś konferencja Samsunga. Co nowego?

Już dziś o 19.15 rozpocznie się konferencja Samsunga, na której powinniśmy zobaczyć nowe produkty. Szykujcie się na nowe zegarki i być może słuchawki.

28.06.2021
15:08
Dziś konferencja Samsunga. Co nowego zobaczymy?
REKLAMA

Już dziś, 28 czerwca o godzinie 19.15 rozpocznie się stream Samsunga z wirtualnej konferencji w ramach targów MWC. Wydarzenie będzie można oglądać na żywo na profilu Samsunga w serwisie YouTube, jak i na stronie producenta. Czego możemy się spodziewać?

REKLAMA

Na nowe składane smartfony Samsunga jest jeszcze za wcześnie.

 class="wp-image-1764159"

Z licznych przecieków wiemy, że Samsung pracuje nad nową generacją składanych smartfonów, ale nie spodziewałbym się premiery tych urządzeń już dziś.

A co z innymi smartfonami? Czekamy na premierę Samsunga Galaxy S21 FE, ale ostatnie przecieki mówią, że Samsung musi przesunąć ten model na ostatni kwartał 2021 r., z uwagi na ciągłe braki podzespołów spowodowane pandemicznymi przestojami. Grafika zapraszająca na stream pokazuje komputer, tablet, smartfon i smartwatch, ale najbardziej realną premierą jest tylko ta ostatnia kategoria produktowa.

Dziś wieczorem powinniśmy poznać przyszłość zegarków Samsung Galaxy Watch.

Samsung Galaxy Watch 4 class="wp-image-1764165"
Samsung Galaxy Watch 4

Nowe smartwatche Samsunga mają bazować na systemie Google Wear OS. Samsung tym samym porzuciłby autorski system Tizen na rzecz systemu, który wyewoluował z Androida. Otworzy to możliwość instalacji znacznie szerszej bazy aplikacji, ale jednocześnie Samsung powinien zmodyfikować system na tyle, by przypominał on dotychczasowy wygląd oferowany przez smartwatche Galaxy.

Swoją drogą ciekawie wypada fakt, że smartwatche Samsunga mają znacznie większą część rynku niż wszystkie inne smartwatche działające w ramach systemu Wear OS. Negocjacje na zapleczu musiały więc wyglądać naprawdę ciekawie, bo to Samsung był większym podmiotem od Google’a i zapewne mógł dyktować własne warunki.

A czy zobaczymy nowe zegarki? Jest na to spora szansa, ponieważ w ostatnich tygodniach widzieliśmy całe zatrzęsienie przecieków pokazujących nadchodzące smartwatche Samsunga.

Raczej pewną premierą jest Samsung Galaxy Watch 4.

Samsung Galaxy Watch 4 class="wp-image-1764171"
Samsung Galaxy Watch 4
Samsung Galaxy Watch 4 class="wp-image-1764174"
Samsung Galaxy Watch 4

Smartwatch pojawił się już nie tylko na oficjalnych renderach, ale też na zdjęciach produktowych. Szykuje się duże odświeżenie wizualne projektu, ponieważ zegarek upodobni się do Galaxy Watch 2 Active. Samsung porzuci obrotowy bezel, co nie spodoba się wszystkim fanom. Zegarek nadal będzie miał klasyczny wygląd z okrągłą tarczą.

Galaxy Watch 4 na grafikach produktowych prezentuje się bardzo ładnie. Konstrukcja jest znacznie lżejsza wizualnie od Galaxy Watch 3, ale jednocześnie nie tak filigranowa jak w Watch 2 Active. Pasek płynnie przechodzi do bardzo ładnie zaprojektowanej, dwuczęściowej koperty.

Niespodziewaną premierą mogą też być nowe słuchawki Galaxy Buds 2.

Samsung Galaxy Buds 2 class="wp-image-1764150"

Portfolio bezprzewodowych słuchawek Samsunga rozszerzy się o nowy model. Po Galaxy Buds i lekko poprawionych Buds+, po modelu Buds Live wyglądającym niczym fasolki i po najnowszych Buds Pro wyposażonych w ANC, przyjdzie pora na odświeżenie bazowej serii.

Nowe Galaxy Buds 2 wyciekły na grafikach wyglądających jak oficjalne rendery Samsunga. Słuchawki mają wygląd bardzo mocno nawiązujący do Galaxy Buds Pro i bardzo podobne do nich etui. Różnicą wizualną będą jednak nowe wersje kolorystyczne, a kolorowe będą nie tylko słuchawki, ale też wewnętrzna część etui.

O słuchawkach nie wiemy nic więcej, ale należy spodziewać się braku ANC, jako że ten element jest wyznacznikiem serii Buds Pro.

REKLAMA

Obstawiam, że na tym zakończą się premiery produktowe, ale liczę, że Samsung czymś nas jeszcze zaskoczy.

Przekonamy się o tym dziś o 19:15 podczas streamu z wirtualnego wydarzenia Samsunga.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA