REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apple Watch będzie jeszcze lepszym towarzyszem. watchOS 8 stawia na zdrowie i sport

Na nowe zegarki z linii Apple Watch jeszcze trochę poczekamy, ale Apple wyciśnie z tych dotychczas wydanych jeszcze więcej za sprawą watchOS 8. Wiemy już, czego się po nim spodziewać.

07.06.2021
20:40
watchOS 8 apple watch WWDC 2021
REKLAMA

W tym roku na jesieni spodziewamy się premiery zupełnie nowych zegarków Apple’a, które mogą być wyposażone w nowe czujniki — możliwe, iż pojawią się nawet podzespoły badające zawartość cukru oraz alkoholu we krwi. Jak na razie jednak musimy zadowolić się nowym oprogramowaniem, czyli kolejną wersją watchOS-a, która wyciska jak cytrynki te dotychczasowe modele inteligentnych zegarków z rodziny Apple Watch.

REKLAMA

watchOS 8 stawia na zdrowie i sport. Zegarek chce się przydać w terenie.

 class="wp-image-1739913"

Znacznego ulepszenia doczeka się aplikacja odpowiedzialna za oddychanie oraz spokój i wyciszenie. Program Mindfulness zastąpi wcześniejszy Breath i skoncentruje się nie tylko na miarowym oddechu, ale także ma pozwolić na odzyskanie spokoju - między innymi przy pomocy nowych teł wyświetlanych na ekranie zegarka. Aplikacja ma nas inspirować do myślenia o czymś przyjemnym, stanowiąc wstęp do relaksacji.

Wraz z aktualizacją watchOS 8 Apple Watch zyska możliwość mierzenia częstotliwości oddychania podczas snu, przenosząc uzyskane dane do aplikacji Zdrowie. Oczywiście podczas nocnego pomiaru musimy mieć założony zegarek. Dla wielu użytkowników może to być zasadniczy problem, biorąc pod uwagę czas działania Watcha na jednym ładowaniu, wynoszący niewiele ponad jeden dzień.

Z pomocą watchOS 8 Apple Watch rozpozna także szereg nowych treningów, jak np. specjalny rodzaj pilates. Zegarek będzie również świetnym towarzyszem poza domem. Dzięki zaktualizowanej aplikacji pogodowej Watch silniej skoncentruje na warunkach atmosferycznych na najbliższą godzinę, informując nas o drastycznych zmianach - np. zbliżającym się opadzie deszczu. Z kolei dzięki aktualizacji aplikacji Find My zegarek pozwoli szukać i odnajdywać takie przedmioty jak AirTagi.

Najpopularniejsza tarcza Apple Watcha to nasza fotka. Apple pozwoli więc na lepsze wykorzystanie zdjęć.

 class="wp-image-1739925"
REKLAMA

Apple Watch doczeka się nowej aplikacji Zdjęcia, pozwalającej nie tylko wygodniej wyświetlać zdjęcia, ale także wysyłać je do znajomych wraz z wiadomościami, także obejmującymi dyktowanie, Memoji oraz rysowanie palcem - również poprzez wiadomości e-mail z poziomu zegarka. Zdjęcia na watchOS 8 zostaną także poszerzone o sekcje Wspomnienia.

Ku mojemu zaskoczeniu, Apple poinformowało, że najpopularniejszą tarczą wśród użytkowników Apple Watcha jest taka ze zdjęciem własnego autorstwa. Co za tym idzie, na watchOS 8 zostaną wdrożone dodatkowe możliwości edycji takiej tarczy, np. tworzenie kompozycji z pierwszym i drugim planem, gdzie informacje takie jak godzina są wyświetlane między planami, dobrze wpasowując się w przedstawiony obrazek. Informacje o głębi będą pochodzić ze zdjęcia w trybie portretowym, wykonanym na iPhone.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA