„Pokaż, jak pijesz tę wodę” - usłyszał japoński polityk, który chce wylać radioaktywną wodę z elektrowni do oceanu
Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian wezwał wicepremiera Japonii do wypicia uzdatnionej wody, zanieczyszczonej w wyniku kontaktu z reaktorami elektrowni atomowej w Fukushimie. Ta zaczepka to odpowiedź na plan Japończyków, którzy chcą wylać wodę z Fukushimy z powrotem do oceanu. Po jej wcześniejszym uzdatnieniu, rzecz jasna.

REKLAMA