REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Polska cena AirTag. Porównujemy lokalizator Apple do popularnych alternatyw na rynku

Apple podał polskie ceny lokalizatorów AirTag. Za pomocą tych małych urządzeń będziemy znać położenie naszych kluczy, portfela czy samochodu.

20.04.2021
20:54
Znamy polską cenę lokalizatora AirTag od Apple
REKLAMA

AirTag to nowe urządzenie firmy Apple mające pomóc nam w śledzeniu oraz znajdywaniu posiadanych przedmiotów. Od kluczy po samochód - lokalizator będzie raportował o swoim położeniu korzystając z technologii Bluetooth oraz NFC. Wykorzysta do tego szeroką siatkę urządzeń firmy Apple innych użytkowników znajdujących się w zasięgu działania i współpracujących z platformą Find My.

REKLAMA

AirTag to urządzenie ze stali nierdzewnej z wbudowanym głośnikiem oraz certyfikatem IP67 chroniącym przed wodą oraz pyłem. Lokalizator działa ponad rok na jednej baterii, z kolei użytkownik ma możliwość jej manualnej wymiany. Posiadacz AirTaga decyduje także o jego wyglądzie, wybierając z rozmaitych wzorów i kolorów na stronie producenta. Jeśli najdzie nas taka ochota, na lokalizatorze możemy umieścić emoji. Szerzej o wyglądzie i działaniu AirTaga piszemy w tym miejscu.

AirTag personalizacja class="wp-image-1675167"

Polska cena AirTag.

AirTag został wyceniony przez Apple na 29 dolarów za jedną sztukę bądź 99 dolarów za zestaw czterech lokalizatorów. W tym kontekście ceny na polskim rynku mogą wydawać się większe.

Za jednego AirTaga zapłacimy w Polsce dokładnie 159 złotych. Jeśli zdecydujemy się na opakowanie z czterema sztukami, musimy zapłacić 549 złotych. To wciąż zjadliwa cena, ale nie sposób nie mieć wrażenia, że użytkownicy sprzętów firmy Apple poza Stanami Zjednoczonymi mogą być pokrzywdzeni z powodu przelicznika.

Apple AirTag cena class="wp-image-1675170"

AirTag kontra rynkowa alternatywa - porównanie cen.

AirTag to oczywiście niejedyny lokalizator dostępny na polskim rynku. Jednym z liderów tej kategorii produktów jest Tile. W naszym kraju popularne są także lokalizatory notiOne. Warto ponadto wspomnieć o urządzeniach Galaxy SmartTag dedykowanych wyłącznie smartfonom firmy Samsung. Jak wypadają cenowo na tle produktu Apple?

REKLAMA
  • AirTag - 159 zł
  • Galaxy SmartTag - od 99 zł do 155 zł
  • Tile Mate - od 119 zł do 159 zł
  • notiOne go! - od 95 do 119 zł

Biorąc pod uwagę ceny oferowane w polskich sklepach, AirTag to jeden z najdroższych lokalizatorów. Z drugiej strony cena produktu Apple nie odstaje od rynkowej konkurencji. Przeciwnie - AirTag mieści się w cenowych widełkach wyznaczonych przez takie produkty jak najtańszy tracker z serii Tile, czyli Tile Mate z 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA