REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Ekologia

Z zestawów Happy Meal znikną plastikowe zabawki. W McDonald's wygrała ekologia

Chyba każdy rodzic zna ten moment, kiedy stoi przed kasą w restauracji McDonald's i zastanawia się, co przekąsić. Może to, może tamto. Z dzieckiem najprawdopodobniej nie ma problemu, bo ono zawsze chce Happy Meal'a. Nadchodzi jednak rewolucja, bardzo dobra rewolucja.

31.08.2020
20:53
McDonald's: z Happy Meal znikną plastikowe zabawki
REKLAMA

W rozmowie z Business Insider, dyrektor zarządzający McDonald's Polska Adam Pieńkowski poinformował, że sieć restauracji przygotowuje się do całkowitej rezygnacji z dodawania plastikowych zabawek do zestawów Happy Meal.

REKLAMA

Jak na razie w każdej restauracji oprócz plastikowej zabawki klienci mogą wybrać książeczkę dla dzieci, ale to jest tylko sytuacja przejściowa. Docelowo sieć całkowicie zamierza wyeliminować zabawki plastikowe.

Co będzie w zestawie Happy Meal?

Na razie nie wiadomo. Wprowadzenie tak istotnej zmiany do oferty musi być dobrze przemyślane. Bardzo często, szczególnie dla dzieci, wizyta w McDonald’s to właśnie zabawka z zestawu Happy Meal.

Początkowo sieć próbowała zamienić zabawkę książeczką, ale jak przyznaje Adam Pieńkowski, akurat taka propozycja nie spotkała się z odpowiednią reakcją. Później testowano kody do gier na aplikacje. Aktualnie trwają testy jeszcze innych rozwiązań.

Tak czy inaczej to kolejny krok w dobrą stronę

REKLAMA

Jakiś czas temu McDonald’s przestał oferować swoim klientom plastikowe słomki do napojów. Choć przy jednostkowym kliencie to zmiana nieduża, to w tak rozległej sieci jak McDonald’s zmiana jest poważna i odczuwalna dla środowiska. Teraz w każdej restauracji sieci dostępne są jedynie słomki papierowe nadające się do recyklingu.

Jednocześnie, jak przekonuje zarządzający siecią w Polsce, trwają prace nad wprowadzeniem pełnego recyklingu zużytych opakowań papierowych. W ten sposób sieć mogłaby wewnętrznie produkować z zużytych opakowań papierowych np. papier toaletowy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA