REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows 10 2004 o krok bliżej do premiery. Ruszyły ostatnie testy

Majowa aktualizacja Windowsa 10 została udostępniona w ostatnim z kanałów testowych. Microsoft jest gotowy do przekazania jej użytkownikom końcowym. Choć… nie jest jasne czy to zrobi.

17.04.2020
13:17
logowanie do Windows 10
REKLAMA
REKLAMA

Program Windows Insider – czyli program publicznych testów przyszłych wersji Windowsa 10 – daje ochotnikom trzy sposoby na uczestnictwo. Kanał Szybkie aktualizacje jest dla najodważniejszych, do niego trafiają eksperymentalne kompilacje systemu Microsoftu z najświeższymi i najmniej dopracowanymi pomysłami. Kanał Wolne aktualizacje służy do testowania nieukończonej wersji najbliższej aktualizacji rozwojowej systemu. No i jest jeszcze Wersja zapoznawcza.

To ostatni z kanałów, do którego trafiają kompilacje systemu uznane przez Microsoft za finalne. Członkostwo w nim służy głównie do testowania dodatkowych aplikacji Windowsa, a nie samego systemu. I właśnie teraz, do kanału Wersji zapoznawczej trafił Windows 10 2004.

Windows 10 2004 już w ostatnich testach. Kiedy premiera? Co nowego?

windows 10 2004 class="wp-image-1047247"

W normalnych czasach mówilibyśmy o typowym dla Microsoftu harmonogramie. W teorii aktualizacja powinna pojawić się w usłudze Windows Update w kanale produkcyjnym prawdopodobnie już w drugi wtorek maja. Problem w tym, że na skutek epidemii COVID-19 Microsoft nieco zmienił plany. Ogłosił, że do odwołania do Windowsa nie będą trafiać nowe funkcje, by nie rozpraszać, potrzebnej gdzie indziej, uwagi informatyków.

Jest wysoce prawdopodobne, że Windows 10 2004 zostanie udostępniony na razie jako aktualizacja opcjonalna. To oznacza, że nie zainstaluje się automatycznie, a tylko w momencie, gdy użytkownik sam otworzy okno Ustawień i ręcznie wywoła instalację w Windows Update.

Windows 10 2004 nie jest wielką aktualizacją, istotna część użytkowników prawdopodobnie nawet nie zauważy co się zmieniło. A do nowości należą:

REKLAMA
  • Nowa wyszukiwarka, rozdzielona od Cortany
  • Więcej możliwości konfigurowania powiadomień
  • Poprawione menu Ustawień, gruntownie przebudowane menu Ustawień sieciowych
  • Możliwość przywrócenia systemu prosto z chmury
  • Dołączenie do systemu kernela Linuxa, co znacząco wpływa na wydajność uruchamianych w Windowsie linuxowych aplikacji
  • DirectX 12 Ultra

A także inne, szerzej opisane w tym materiale.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA