REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jak wspierać WOŚP bez wychodzenia w domu? To naprawdę proste!

W najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 28 raz. Zebrane podczas tegorocznego finału środki mają służyć do zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Żeby wspomóc tę inicjatywę nie musisz nawet wstawać sprzed komputera.

11.01.2020
11:13
Zbiórka na Facebooku do puszki Pawła Adamowicza
REKLAMA
REKLAMA

28. finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Już 12 stycznia na ulicach małych i dużych miast zobaczymy wolontariuszy wyposażonych w charakterystyczne puszki, do których będziemy mogli wrzucić pieniądze. Jednak żeby pomagać z Orkiestrą, nie trzeba dysponować gotówką ani nawet wychodzić z domu. Akcję można wesprzeć przez internet. Jak mówi sam Owsiak, to dziecinnie proste.

Jak wpłacić pieniądze na konto WOŚP?

Najprościej – i pewnie najskuteczniej – jest wspierać WOŚP, przelewając pieniądze bezpośrednio na konto fundacji. Wszystko dzięki współpracy Orkiestry z mBankiem. Firma za każde 100 wpłat (minimum 10 zł) przekazane na akcję jednego dnia dorzuca od siebie 100 tys. zł. Akcja trwa przez 20 dni, więc mBank może dodatkowo przekazać nawet 2 miliony złotych. Jest to oferta skierowana do klientów mBanku oraz klientów innych banków, którzy wpłacą pieniądze przez terminale znajdujące się w placówkach tego właśnie banku.

Oczywiście pomagać może każdy bez względu na to, gdzie ma konto. Nie dołoży się po prostu do puli zbieranej przez mBank. Wystarczy wejść na tę stronę i kliknąć Wykonaj przelew w miejscu przeznaczonym dla klientów innych banków. Zostaniemy wtedy przeniesieni na stronę obsługiwaną przez PayU. Tam wystarczy wybrać kwotę przelewu i wykonać kilka kliknięć, by dorzucić się do inicjatywy. Wpłacić pieniądze na konto Orkiestry można też na Siepomaga, na zrzutka.pl, a także na oficjalnym profilu WOŚP-u na Facebooku.

 class="wp-image-1068915"

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy korzystać z przelewu albo na starej karcie SIM zostały nam niewykorzystane środki, możemy przekazać pieniądze na konto WOŚP-u, wysyłając do 22 stycznia SMS-a na numer 75 565 (koszt 6,15 zł z VAT). W treść wiadomości trzeba wpisać po prostu SERCE.

Warto zainteresować się aukcjami WOŚP na Allegro

Na Allegro można znaleźć całą masę mniejszych i większych aukcji, z których dochód idzie na WOŚP. Z jednej strony celebryci wystawiają na sprzedaż swój czas, z drugiej ubrania, z trzeciej firmy proponują ekscytujące wycieczki lub oferty związane ze swoją działalnością, a z czwartej zwykli Kowalscy wystawiają kolekcjonerskie perełki, których nie sposób znaleźć w sklepach. Ofert jest mnóstwo, a jedna jest ciekawsza od drugiej.

 class="wp-image-1068918"

Sam jestem fanem robotów sprzątających, więc szczególnie podoba mi się unikatowy model iRobot Roomba i7+ z grafiką Mateusza Sudy. Nie boję się powiedzieć, że to nie tylko przydatny sprzęt, ale też swego rodzaju dzieło sztuki. W momencie pisania tego tekstu kosztuje on 5100 zł, czyli “zaledwie” o połowę więcej od standardowej ceny modelu i7+, na który składa się Roomba i7 oraz stacja Clean Base wysysająca brud z odkurzacza.

#MastercardGrazWOŚP na Twitterze

Już swego rodzaju tradycją jest, że Mastercard Polska gra razem z WOŚP i daje internautom jedno z najłatwiejszych narzędzi do wsparcia Orkiestry. Wystarczy wysłać tweeta z hasztagiem #MastercardGrazWOŚP, a Mastercard przekaże 5 zł na Orkiestrę. Liczą się również retweety. Liczy się tylko pierwszy wpis wysłany przez danego użytkownika z tym hasztagiem.

Dodatkowo MasterCard wprowadził tzw. wirtualne puszki, czyli eSkarbonki dzięki którym wolontariusze mogą zbierać datki nie tylko do puszki czy za pomocą terminali płatniczych, ale także za pomocą elektronicznej skarbonki, udostępniając wygenerowany przez siebie link, np. na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Plan na później – możecie przekazać 1 proc. z podatku na WOŚP

Jeśli całe to granie z Orkiestrą wkręci was na tyle, że będziecie o nim pamiętać, wypełniając PIT-y, możecie wybrać WOŚP do roli fundacji, która ma otrzymać od was 1 proc. z podatku. Nr KRS WOŚP-u to 0000030897.

REKLAMA

Jeżeli znacie inne sposoby na wspomaganie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Internet, dajcie znać w komentarzach. Najciekawsze z nich dorzucimy do tekstu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA