REKLAMA

Acer cały czas eksperymentuje. Podoba mi się to, jak szuka nowego standardu idealnego laptopa

Czy notebook osiągnął już idealną formę? Jeśli chodzi o ogólne zastosowania, prawdopodobnie tak. Acer nie boi się jednak eksperymentować, po raz wtóry prezentuje bardzo ciekawe, szukające swojej niszy laptopy.

08.01.2020 10.28
Notebooki Acera na 2020 r.: innowacyjne ConceptD i smukłe TravelMate
REKLAMA
REKLAMA

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Acer niestety nadal nie jest w stanie przebić się do masowej świadomości jako producent laptopów premium, i tak po prawdzie nie do końca bez przyczyny. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy producent ten zaczął nas jednak zaskakiwać odważnymi, niepowtarzalnymi projektami komputerów osobistych. Te zdecydowanie nie są dla każdego, imponują jednak swoimi możliwościami i pomysłami dla konkretnego rodzaju użytkownika.

Dlatego też z dużym zainteresowaniem czekałem na nowości tego producenta na targach CES 2020. Acer pokazał wiele komputerów, choć tym razem są to mniej odważne konstrukcje. Niezmiennie jednak przykuwają uwagę dobrymi pomysłami i porządnym wyposażeniem.

Acer TravelMate P6 dla biznesmena.

acer notebooki 2020 class="wp-image-1066827"

Ten zamknięty w aluminiowo-magnezowej obudowie smukły komputer jest zgodny z wytycznymi Project Athena. Waży niespełna 1,1 kg i podobno zapewnia do 23 godz. pracy bez konieczności podłączania do do ładowarki. Co więcej, mechanizm szybkiego ładowania uzupełni akumulator do połowy w raptem 45 min. Jak to laptop biznesowy, można go doposażyć w wbudowany modem 4G, nie zabrakło też certyfikowanego dla Microsoft Teams zestawu mikrofonów. W sprzedaży pojawi się w lutym w cenie od 3,8 tys. zł.

Acer ConceptD 7 Ezel – hybrydowa mobilna stacja robocza.

acer notebooki 2020 class="wp-image-1066830"

Ten sprzęt z kolei doskonale ilustruje to, na co zwróciliśmy uwagę we wstępie do niniejszego tekstu. Ten przedziwny komputer konwertowalny może pracować w pięciu trybach, które Acer określa jako dzielony, lewitujący, stojący, tabletowy i ekranowy. Chodzi oczywiście o możliwość ustawiania jego wyświetlacza na wiele różnych sposobów za sprawą innowacyjnego zawiasu. Sam sprzęt wyposażony jest w wyświetlacz 4K IPS, procesor Core H 10. generacji i układ graficzny Quadro RTX, do 32 GB RAM i do 2 TB pamięci SSD. Cena od 15 tys. zł.

Acer ConceptD 700 Workstation – dla potrzebujących mocy zawodowców.

acer notebooki 2020 class="wp-image-1066833"

Dla poszukujących bardzo wydajnego desktopa Acer ma ciekawą propozycję. Nowy komputer z linii ConceptD wyposażono w procesor Xeon, układ graficzny Quadro RTX 4000 i do 64 GB RAM. W środku znajdziemy zatoki na cztery pamięci wewnętrzne. Komputer ma być też bardzo cichy. Cena od 18 tys. zł.

Acer Spin 5 i Spin 3 – dla tych kreatywnych z nas.

REKLAMA
acer notebooki 2020 class="wp-image-1066836"

Konwertowalne notebooki Acera z linii Spin dostępne są w wersjach z wyświetlaczem 2K lub Full HD. Spin 5 to 13,5-calowa hybryda z ekranem o rzadkich i bardzo użytecznych proporcjach 3:2 i masie 1,2 kg. Spin 3 wyposażony jest w 14-calowy wyświetlacz o proporcjach 16:9 i waży 1,5 kg. Ceny zaczynają się od 4,3 tys. zł za Spina 5 i 3 tys. zł za Spina 3.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA