1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Hackathon #PekaoCoders odbędzie się we Wrocławiu. Uczestnicy będą szukać nowych zastosowań dla big data w bankowości

Lokowanie produktu

Od 25 do 27 października 2019 w Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu odbędzie się kolejny Hackathon Banku Pekao S.A. 

18.10.2019
11:11
Hackathon #PekaoCoders odbędzie się we Wrocławiu

Hackathon Banku Pekao S.A. będzie szóstą imprezą tego typu w bieżącym roku. Poprzednie odbyły się w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Rzeszowie i Łodzi. Na przełomie listopada i grudnia zorganizowany zostanie finałowy hackathon w Warszawie.

Hackathon #PekaoCoders

Jak mówił podczas pierwszego z cyklu hackathonów wiceprezes Banku Pekao S.A., żyjemy w czasach, w których jego instytucja musi stać się „organizacją technologiczną z licencją bankową”. Jednym z celów hackathonów jest pozyskanie utalentowanych kadr. Liczy się interdyscyplinarność, dlatego Bank Pekao S.A. zaprasza nie tylko programistów i ludzi związanych z branżą IT.

WIDEO: Relacja z hackathonu #PekaoCoders w Warszawie, luty 2019 r.

Hackathony Banku Pekao S.A. przeznaczone są dla studentów i absolwentów do 3o roku życia, zajmujących się kodowaniem, big data, ale także marketingiem i sprzedażą.

Pula nagród w całym cyklu imprez wynosi 90 tys. zł. We wrocławskim hackathonie do wygrania jest 10 tys. zł. Zespoły, które zakwalifikują się do finału wezmą również udział w warsztatach przygotowujących do ostatecznej potyczki. Mają również szanse na płatne staże.

Uczestnicy hackathonów otrzymują dostęp do dużej bazy danych z terminali płatniczych. Baza jest oczywiście zanonimizowana, a Bank Pekao S.A. dysponuje nią, bo jest jednym z liderów segmentu terminali płatniczych. To właśnie owe dane, jak i te udostępnione przez resort cyfryzacji, posłużyć mają uczestnikom za bazę pomysłów, które będą realizować podczas imprezy.

Hackathon to przede wszystkim praca zespołowa.

Uczestnicy imprezy pracują w zespołach, a ich pomysły weryfikują mentorzy. Hackathon, który odbędzie się we Wrocławiu zorganizowany został w  Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej przy Plac Grunwaldzkim 11. Rozpocznie się w piątek 25 października o godzinie 17.

Po rejestracji zaprezentowane zostaną pomysły uczestników, a następnie sformowane zostaną grupy robocze. W sobotę, 26 października prace ruszą z samego rana i zakończą się późnym wieczorem. Na niedzielę, 27 października przewidziano kolejny dzień pracy, a po południu zaplanowano prezentacje finałowe, po których jury uda się na naradę, by następnie ogłosić zwycięzców i wręczyć nagrody.

Udział w hackathonie jest bezpłatny.

Materiał powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

Lokowanie produktu
Najnowsze