REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Oprogramowanie

Asystent Google w języku polskim. Oto sposoby, by włączyć go już dziś

Asystent Google zmierza do Polski. To już niemal oficjalnie potwierdzona informacja - wiemy, że Google szuka wśród Polaków testerów tej usługi. Nieoficjalnie Google Assistant w języku polskim można testować już teraz. Oto sposoby, żeby włączyć usługę na Androidzie.

19.06.2018
11:22
Asystent Google w Polsce i w języku polskim. Oto sposoby, by włączyć go już dziś
REKLAMA
REKLAMA

Skontaktował się z nami czytelnik Tomek, któremu udało się włączyć Asystenta Google w Polsce w języku polskim, kombinując z językiem zapytań. Następnie czytelnik Mateusz podzielił się z nami innym sposobem (opisanym na grupie G+ przez Mariusza) na uruchomienie Google Assistant po polsku. Obie metody są proste i nie wymagają od użytkownika rootowania (nieautoryzowanego dostępu do najwyższych ustawień) telefonu.

Asystent Google po polsku: metoda Tomka, czyli dwa języki (polski i angielski)

Tomkowi udało się uruchomić Asystenta Google w języku polskim wykonując następujące czynności:

 1. W aplikacji Google ustawił język angielski (US) jako domyślny, a polski jako drugi.
 2. W aplikacji asystenta powtarzał zapytania „What's the weather” aż do momentu, gdy włączyła się angielska wersja wraz z pełnym interfejsem Google Assistant. Dzięki temu udało się wywołać Asystenta bez potrzeby rootowania telefonu lub zmiany języka systemu na angielski.
 3. Następnie próbując wywołać komendę „How far is the nearest bus stop”, Asystent odpowiedział „I found this” i pokazał wynik na mapie.
 4. W kolejnym kroku udało się wprowadzić komendę w dwóch językach. Asystent rozpoznał zapytanie „Show me the way to Psie Pole rondo Lotników Polskich” i w tej chwili Asystent Google w pełni przełączył się na język polski.

Oto dowody:

Tomek mógł zadawać pytania po polsku, a Asystent je rozumiał. Niestety jego funkcje są jeszcze dość ubogie - nie potrafi wszystkiego tego, co w języku angielskim.

Osobiście nie udało mi się uruchomić Asystenta Google korzystając ze sposobu Tomka. Próbowałem kilkanaście razy na smartfonie Google Pixel z Androidem P i bez skutku.

Tomek przyznał, że u niego sposób ten też zadziałał jakby przez przypadek, a kolejne próby uruchomienia Google Assistant po polsku zakończyły się niepowodzeniem. Udało mu się jednak zrobić kilka zrzutów ekranu oraz nagrać dwa filmiki pokazujące, jakie funkcje były dostępne.

Jeśli ktoś bardzo chce się pobawić Asystentem Google, to może próbować w ten sposób.

Google Assistant po polsku: metoda Mariusza - aplikacja Obiektyw (Lens)

Mariusz uruchomił u siebie Google Assistant w języku polskim korzystając z aplikacji Obiektyw. Jest to stosunkowo nowa aplikacja, która służy do rozpoznawania tego, co widzi kamera telefonu.

Aplikacja jest też zintegrowana z Asystentem, co Mariusz wykorzystał:

 1. Najpierw zmienił język systemu na angielski (US).
 2. Zainstalował ze sklepu Google Play aplikację Lens (Obiektyw).
 3. Przyznał aplikacji Lens uprawnienia dostępu do mikrofonu (domyślnie były wyłączone). Dzięki temu w aplikacji pojawiła się się ikona mikrofonu - symbol dostępu głosowego do Google Assistant.
 4. Następnie zmienił język systemu na polski. Asystent pozostał dostępny i pozwalał na obsługę w języku polskim.

Oto dowód:

Ta metoda nie zadziałała u mnie. Aplikacja Obiektyw po zmianie języka na polski przestała się włączać.

REKLAMA

Ale może wy będziecie mieć więcej szczęścia niż ja. Przykłady pokazane przez naszych czytelników potwierdzają, że Google pracuje nad Asystentem w języku polskim. Niebawem mają się też zacząć zamknięte testy tej usługi w naszym kraju.

Trzymam kciuki, żeby stało się to szybko i żeby jak najwięcej funkcji było dostępnych od samego początku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA