REKLAMA

Startują testy Asystenta Google w Polsce. Mamy dowody

O tym, że Google Asystent wejdzie do Polski dowiedzieliśmy się już na konferencji Google I/O 2018. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że stanie się to tak szybko. Google zaczął właśnie wysyłać zaproszenia do testów wersji beta swojego asystenta.

22.05.2018 15.43
google assistant po polsku petycja
REKLAMA
REKLAMA

Tutaj należą się podziękowania dla naszych czytelników, którzy poinformowali nas o tych zaproszeniach błyskawicznie. Z regulaminu dołączonego do zaproszenia wynika, że testy Asystenta Google rozpoczną się na początku czerwca.

polski-asystent-google-assistant-polska-2 class="wp-image-736855"

Udział w nich może wziąć każdy pełnoletni użytkownik Google, który otrzyma stosowne zaproszenie. Największą szansę mają ci najbardziej aktywni użytkownicy, dodający treści do Map Google.

Asystent Google to jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji Androida.

polski-asystent-google class="wp-image-736858"

Mam nadzieję, że polski Asystent Google nie będzie za bardzo odbiegać funkcjonalnością od swojego amerykańskiego odpowiednika. Nie jest to oczywiście takie proste. Chociażby ze względu na składnię naszego języka, który na obecnym poziomie rozwoju algorytmów sztucznej inteligencji może okazać się nie lada wyzwaniem. Nawet dla Asystenta Google. Zakładam jednak, że między innymi po to firma z Mountain View uruchomiła program testowy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już niedługo będziemy mogli komunikować się głosowo ze swoim smartfonem. Najbardziej nie mogę doczekać się głosowego dodawania zdarzeń do mojego kalendarza - obecnie trwa to całe wieki i jest na tyle niewygodne, że zapisuję tam tylko te najważniejsze wydarzenia.

REKLAMA

Wraz z premierą Asystenta Google w naszym kraju z pewnością wzrośnie też zainteresowanie systemem Google Home, który działa w oparciu o te same algorytmy sztucznej inteligencji. O ile oczywiście z polskiej wersji Asystenta będzie się dało sensownie korzystać. Ale o tym przekonamy się już niebawem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA