REKLAMA

Google Home - oto sprzęt, który będzie sterował całym twoim domem

Google Home to połączony z internetem głośnik i mikrofon, który zmieni sposób w jaki odpoczywamy, bawimy się i zarządzamy domem.

04.10.2016 17.51
Google Home – oto sprzęt, który będzie sterował całym twoim domem
REKLAMA
REKLAMA

Amozon Echo rozpoczął rewolucję w głosowym zarządzaniu domem. Dziś Google udzieliło na niego bardzo mocnej odpowiedzi i pokazało zastosowanie Google Home w 4 sferach, które wspierał będzie głosowy asystent.

Muzyka

Wyobraźcie sobie: stoimy w salonie i mówimy (oczywiście po angielsku) : "Ok, Google. Chcę posłuchać piosenki Shakiry z Zootopii". Google Home rozumie co powiedzieliśmy i już za chwilę serwuje nam rzeczony kawałek.

Usługa zintegrowana będzie nie tylko z Google Muzyka czy YouTube, ale także m.in. z Spotify czy Pandorą.

google-home class="wp-image-520040"

Informacje

Skoro Google Home będzie działało dzięki Google Assistant, to nie straszne mu będą pytania takie jak: "czy są korki na drodze do pracy", czy "jak wywabić plamę z wina".

Google czytało będzie też odpowiedzi z zaufanych źródeł, np. Wikipedii.

Wydaje mi się jednak, że Google powinno popracować nad syntezatorem, bo przy dłuższych wypowiedział brzmiał on... nieprzyjemnie dla ucha, robotycznie.

My day

Będziemy mogli poprosić Google o podsumowanie całego nadchodzącego dnia. Wyobraźcie sobie: siedzimy przy śniadaniu i słuchamy ile czasu zajmie droga do pracy, jaka jest temperatura, czy co mamy kupić w drodze z pracy.

To ostatnie można zresztą na bieżąco modyfikować, a zmiany zostaną zapisane w Google Keep.

Zarządzanie domem

Google Home współpracuje z Nestem, czy Philipsem, aby móc kontrolować wszystkie smart urządzenia z jednego miejsca. To nie tylko oświetlenie, ale także telewizor, na którym bez problemu włączymy np. ostatni odcinek Stranger Things na Netfliksie.

To ostatnie m.in dzięki współpracy z Chromecastami.

google-home class="wp-image-520056"

Google Home kosztuje 129 dol. i jest dostępne od dziś w Stanach Zjednoczonych

Głosowej kontroli wszystkiego wokół nas ciąg dalszy. Bardzo podoba mi się integracja Home ze wszystkimi usługami Google, bo obsługa głosowa jest po prostu przyjemniejsza. Musimy jednak pamiętać, że jeśli mamy duży dom konieczne może się okazać kilka głośników, jeśli nie chcemy krzyczeć w nadziei, że zostaniemy usłyszani.

REKLAMA

Co ważne, Google Home może nas słuchać przez cały czas, ale na obudowie (wymienialnej) znajduje się też przycisk do wyłączenia mikrofonu w trosce o prywatność.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA