Ten kurs nauczy cię, jak zostać hackerem. Oczywiście... takim uczciwym hackerem

Lokowanie produktu

W środowisku informatyczny od wielu lat trwa spór, kim jest hacker. Popkultura przypina raczej dość negatywne konotacje do tego stwierdzenia, choć zdaniem wielu hacker to ktoś, kto stara się zrozumieć komputery, chronić je lub łamać ich zabezpieczenia w celu ich weryfikacji. Cyberprzestępców, których zwykle mamy na myśli, zwykło się nazywać crackerami. 

28.10.2017 18.35
etyczny hacking

Takie określenie nie przyjęło się jednak w kulturze masowej. Hacker według Hollywood czy gier video to właśnie cracker, czyli na przykład złodziej wykorzystujący komputery. Hackerami często określa się też żołnierzy XXI wieku, czyli osoby wykorzystujące komputery w niecnych celach, zwykle politycznych.

Nic zatem dziwnego, że pojawiły się próby pewnego rodzaju… może nie tyle ocieplenia, co doprecyzowania słowa hacker. I jedną z takich odmian tego typu profesji jest „ethical hacking”, czyli korzystanie z narzędzi i umiejętności hackerskich wyłącznie w pozytywnych celach – żeby złamać pewne zabezpieczenia wykorzystując ich luki. Żeby sprawdzić swoje umiejętności, mierząc się  najlepszymi zabezpieczeniami, ale zarazem nie dokonywać uszczuplenia cudzego portfela.

Intensywny Hacking w Praktyce - Poziom Podstawowy - Edycja 4 może nam pomóc w zrozumieniu etycznych, ale przede wszystkich również praktycznych podstaw hackowania. Jednakże w taki sposób, by nabyte umiejętności wykorzystywać zgodnie z prawem.

Dla kogo jest ten kurs?

No cóż – po pierwsze - uważam, że jest dla mnie, ponieważ choć prawdopodobnie nie włamałbym się do twojej skrzynki mailowej, nawet gdybyś dał mi hasło – bardzo interesuje mnie ta tematyka. I takich ludzi jak ja też tam wpuszczają.

Przede wszystkim jednak stworzono go z myślą o całym sektorze cyberbezpieczeństwa, pentesterów, informatyków i osoby zawodowo zajmujących się problematyką cyber security. Nic zatem dziwnego, że ukończenie kursu wiedzie do otrzymania certyfikatów przydatnych w zawodzie: CISS (Certified IT Security Specialist) oraz tytułu Certyfikowanego Specjalisty IT Security.

 class="wp-image-615106"

Czego się nauczysz?

Czwarta edycja „Szkoły hackerów” nakierowana jest na przedstawienie kursantom tajników pracy prawdziwych hackerów, niezależnie od ich stopnia zaawansowania i obycia w świecie komputerów. Szkolenie prezentuje techniki stosowane przez najpopularniejszych cyberprzestępców oraz pomaga zrozumieć sposób ich działania.

Co więcej, kurs będzie kładł spory nacisk na praktyczne aspekty hackingu, w tym przetestowanie nabytej wiedzy, m.in. takie sztuki jak atak na sesję SSL, przechwycenie szyfrowanej transmisji danych (wykład odbędzie się w oparciu o praktyczne przykłady ze świata IT - m.in. historię ataku na PayPal).

Kurs przedstawi najpopularniejsze ataki hackerskie, pozwoli zrozumieć jak one działają, a nawet eksperymentalnie - taki atak przeprowadzić. Przede wszystkim pomoże jednak się przed takimi zagrożeniami bronić.

Ile kosztuje kurs?

Zwyczajowa cena kursu wynosi 310 złotych, jednakże teraz platforma Udemy oferuje dużą, bo aż 87-procentową promocję na szkolenie. W rezultacie meandry hackingu możemy zgłębić już za 39 złotych. To całkiem niezła oferta jak na dożywotni dostęp do kursu zawierającego blisko 30 artykułów i 8,5 godzin filmów.

Lokowanie produktu
Najnowsze