REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows 7 i Windows 8.1 nie umarły. Microsoft zapowiada aktualizacje zbiorcze

Chociaż przez ostatni rok firma z Redmond robiła wszystko, by nakłonić konsumentów do aktualizacji do Windows 10, to nie zapomina o posiadaczach maszyn ze starszym oprogramowaniem. Jeśli ktoś pozostał świadomie przy poprzedniej wersji to od teraz może liczyć na zbiorcze aktualizacje Windows 7 i Windows 8.1.

16.08.2016
13:51
Zbiorcze aktualizacje Windows - Problem z Windows 7 - aktualizacja KB 3133977
REKLAMA
REKLAMA

Windows 10 to bardzo ambitny projekt Microsoftu. Firma przygotowała jeden system operacyjny uruchamiany nie tylko na takich sprzętach jak komputery stacjonarne, laptopy, tablety i smartfony, ale także na konsoli do gier Xbox One, sprzętach z kategorii Internetu rzeczy, a nawet goglach Hololens.

Jeden Windows 10 by wszystkimi rządzić - i to za darmo.

Windows 8 i Windows 8.1 nie zdobyły uznania użytkowników w takim stopniu jak Windows 7, a wcześniej XP. Pierwszy kafelkowy system Microsoftu pod tym względem przypomina trapioną licznymi problemami wersję Windows Vista.

Microsoft chcąc przenieść jak największą bazę użytkowników na nowe oprogramowanie zdecydował się nie pobierać przez rok od premiery Windows 10 opłat za aktualizację maszyn z Windows 7 lub Windows 8.x do najnowszej wersji.

Koniec darmowej aktualizacji do Windows 10 nie oznacza braku wsparcia dla Windows 7 i Windows 8.1.

Chociaż Windows 10 jest już na rynku od roku, a Microsoft robił wszystko, by klientów zachęcić do przesiadki, to po metodzie marchewki nie przyszła jeszcze pora na kijek. Zamiast tego dla osób, które świadomie pozostały przy Windows 7 lub Windows 8.1, przygotowano nową funkcję.

Wgrywanie aktualizacji było do tej pory prawdziwą udręką posiadaczy maszyn z Windows 7 lub Windows 8.1. Jak podaje Slashgear ten problem pomogą rozwiązać zbiorcze aktualizacje Windows, które od teraz będą udostępniane posiadaczom starszych wersji oprogramowania Microsoftu.

Zbiorcze aktualizacje Windows 7 i Windows 8.1 będą działać tak, jak w Windows 10.

W Windows 10 użytkownicy nie muszą wgrywać wszystkich łatek pojedynczo. Zamiast tego można jednorazowo pobrać łatki w jednej paczce. Od teraz w dokładnie taki sam sposób będą uaktualniane Windows 7 (SP1) i Windows 8.1 oraz Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2. Raz w miesiącu będzie pojawiała się paczka ze wszystkimi poprawkami błędów i usprawnieniami bezpieczeństwa.

REKLAMA

Dostępne będą zwykłe uaktualnienia comiesięczne oraz - głównie z myślą o firmach - tylko zbiorcze poprawki krytycznych błędów. To rozwiązanie ma sporo zalet nie tylko dla użytkowników, ale także dla… samego Microsoftu. Wszyscy użytkownicy, którzy pobiorą zbiorczą łatkę, będą mieli taką samą lub bardzo zbliżoną konfigurację system - do tej pory mogli wybierać, które uaktualnienia wgrać, a które opuścić.

Zbiorcze aktualizacje Windows 7 i Windows 8.1 nazwane Monthly Rollup pojawią się już od 8 października.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA