Polski InterviewMe, który sprawi, że twoje CV będzie wyglądało rewelacyjnie, pozyskał właśnie milion złotych finansowania
Białostocki inkubator technologiczny Xevin Lab zainwestował milion złotych w InterviewMe - platformę, pomagającą szukającym pracy. W jej ofercie znajduje się kreator CV i listów motywacyjnych, przygotowanie do spotkania z rekrutacyjnego, a nawet wypełnienie profilu na LinkedIn.
Jak InterviewMe pomaga dostać wymarzoną pracę?
Głównym produktem InterviewMe jest kreator CV i listów motywacyjnych, za pomocą którego można szybko i łatwo stworzyć schludne dokumenty.
Kreatorowi towarzyszy możliwość zamówienia CV i listu motywacyjnego, przygotowanego przez konsultantów. Dodatkowo dokupić można jeszcze profesjonalne przygotowanie profilu na LinkedIn, a także przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej i assessement center.
Platformę dla ludzi poszukujących wsparcia w poszukiwaniu pracy dopełnia jeszcze blog z poradami.
Chcąc na własnej skórze dowiedzieć się jak wygląda produkt, który przyciągnął uwagę Xevin Lab zarejestrowałem się na platformie.
Proces tworzenia CV i listu jest łatwy i intuicyjny. Zresztą wpisanie tego, czym zajmowaliśmy się przez całe życie nie powinno (pozornie) nastręczać problemów. Efekt końcowy jest zaś miły dla oka, co gra bardzo dużą rolę, jeśli rekruter w czasie swojej pracy ma do przejrzenia setki nadesłanych życiorysów.
Sam wielokrotnie przyglądałem się pracy znajomych z działu HR i w większości nadsyłanych dokumentów łatwo można było wyczuć rękę MS Worda i wypunktowania jako szczyt formatowania tekstu.
Najtańszy pakiet – Start – kosztuje 9,97 zł na 90 dni. Najdroższy – Premium – 49,97 zł, również na 90 dni. Nie można więc generować dokumentów za darmo.
A ilu użytkowników udało się platformie pozyskać? 95 tys., wliczając w to tych, którzy po prostu zalogowali się w usłudze (bez korzystania z płatnych funkcji) oraz tych, którzy zarejestrowali się w usłudze, kiedy dostęp do niej był bezpłatny. InterviewMe ujawnia jedynie, że serwis na siebie zarabia, ale liczba płacących użytkowników pozostaje tajemnicą.
Na co InterviewMe przeznaczy zdobyte fundusze?
InterviewMe w okolicy kwietnia planuje także start anglojęzycznej wersji serwisu i przez najbliższe miesiące będzie się skupiał także na tworzeniu treści dla widowni międzynarodowej.
Jednym z planów na przyszłość InterviewMe jest także integracja kreatora z ofertami pracy. Umożliwi to łatwe aplikowanie na ogłoszenie z poziomu serwisu.
A skoro już przy przyszłości jesteśmy to…
Jaką role CV będzie pełniło w przyszłości?
CV jeszcze przez kilka dobrych lat będzie wizytówką kandydata. Coraz większą rolę będzie odgrywała automatyzacja rekrutacji. Firmy będą korzystać z oprogramowania do wstępnego skanowania CV.
Aktualnie wiele korporacji prosi o wypełnienie formularza rekrutacyjnego jeszcze przed załączeniem CV. Pozwala to łatwo odsiać kandydatów, którzy nie spełniają podstawowych wymagań. Z drugiej strony dla kandydata formularz aplikacyjny oznacza konieczność odpowiadania na pytania powtarzające się przy większości ofert pracy.
Skoro już wiemy, kto jest beneficjentem inwestycji, to pora dowiedzieć się jeszcze o samym inwestorze:
Xevin Lab to pierwszy białostocki inkubator technologiczny.
Działa już od prawie 6 lat i inwestuje w startupy z obszarów Internetu, nowych technologii i mobile.
W zeszłym roku Xevin Lab zainwestował m.in. w:
- BoxOfAds.com – narzędzie do wyszukiwania kreacji reklamowych w Internecie (zdobywa następujące dane format, rozmiar, czas wyświetlanego banneru, miejsce jego wyświetlenia wraz z nazwą sieci reklamowej).
- Woodpecker.co – narzędzie do zautomatyzowanej wysyłki spersonalizowanych zapytań biznesowych (cold e-mail).
- SocialLead – narzędzie automatyzujące komunikację firm w mediach społecznościowych (automatyczne odpowiedzi po przeanalizowaniu np. komentarza).