REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Polski InterviewMe‎, który sprawi, że twoje CV będzie wyglądało rewelacyjnie, pozyskał właśnie milion złotych finansowania

Białostocki inkubator technologiczny Xevin Lab zainwestował milion złotych w InterviewMe‎ - platformę, pomagającą szukającym pracy. W jej ofercie znajduje się kreator CV i listów motywacyjnych, przygotowanie do spotkania z rekrutacyjnego, a nawet wypełnienie profilu na LinkedIn. 

27.01.2016
11:35
InterviewMe - platforma kreacji CV dostaje 1 milion złotych
REKLAMA
REKLAMA

Jak InterviewMe‎ pomaga dostać wymarzoną pracę?

Głównym produktem InterviewMe jest kreator CV i listów motywacyjnych, za pomocą którego można szybko i łatwo stworzyć schludne dokumenty.

- Jedną z kluczowych funkcji aplikacji są wskazówki, które pomagają opisywać swoje doświadczenie tak, aby zainteresować pracodawcę – mówi Kacper Brzozowski współtwórca i CTO InterviewMe.

Kreatorowi towarzyszy możliwość zamówienia CV i listu motywacyjnego, przygotowanego przez konsultantów. Dodatkowo dokupić można jeszcze profesjonalne przygotowanie profilu na LinkedIn, a także przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej i assessement center.

Platformę dla ludzi poszukujących wsparcia w poszukiwaniu pracy dopełnia jeszcze blog z poradami.

- Odwiedza nas około 300 tysięcy osób miesięcznie, a pod niektórymi artykułami są dziesiątki, albo nawet setki komentarzy. Staramy się odpowiadać na wszystkie z nich. Blog jest jednocześnie naszym głównym kanałem pozyskiwania klienta. Z artykułów kierujemy ruch na nasze produkty – mówi Brzozowski.

Chcąc na własnej skórze dowiedzieć się jak wygląda produkt, który przyciągnął uwagę Xevin Lab zarejestrowałem się na platformie.

interviewme

Proces tworzenia CV i listu jest łatwy i intuicyjny. Zresztą wpisanie tego, czym zajmowaliśmy się przez całe życie nie powinno (pozornie) nastręczać problemów. Efekt końcowy jest zaś miły dla oka, co gra bardzo dużą rolę, jeśli rekruter w czasie swojej pracy ma do przejrzenia setki nadesłanych życiorysów.

Sam wielokrotnie przyglądałem się pracy znajomych z działu HR i w większości nadsyłanych dokumentów łatwo można było wyczuć rękę MS Worda i wypunktowania jako szczyt formatowania tekstu.

- Wiele osób twierdzi, że nie potrzebuje pomocy przy opracowaniu CV.  Uważają, że same najlepiej wiedzą, czym zajmowały się na poprzednich stanowiskach. Te same osoby często narzekają, że otrzymują niewiele zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne. Niestety większość z nich nie ma świadomości, jak bardzo różni się CV opracowane przez profesjonalistę, który wie, jakich informacji szuka w CV pracodawca – mówi Brzozowski.

Najtańszy pakiet – Start – kosztuje 9,97 zł na 90 dni. Najdroższy – Premium – 49,97 zł, również na 90 dni. Nie można więc generować dokumentów za darmo.

- Darmowy pakiet był dostępny na samym początku naszej działalności. Szybko zdecydowaliśmy jednak, że dla naszych użytkowników lepiej będzie, jeśli ograniczymy dostęp do niego. Nie chcieliśmy, aby na jedno ogłoszenie o pracę nadchodziło kilka takich samych aplikacji z naszego kreatora - mówi Brzozowski.

A ilu użytkowników udało się platformie pozyskać? 95 tys., wliczając w to tych, którzy po prostu zalogowali się w usłudze (bez korzystania z płatnych funkcji) oraz tych, którzy zarejestrowali się w usłudze, kiedy dostęp do niej był bezpłatny. InterviewMe ujawnia jedynie, że serwis na siebie zarabia, ale liczba płacących użytkowników pozostaje tajemnicą.

interviewme

Na co InterviewMe przeznaczy zdobyte fundusze?

- Aby utrzymać tempo rozwoju, potrzebujemy zatrudnić kolejne osoby, które pomogą nam sprostać większej ilości zamówień oraz przyspieszyć prace nad aplikacją.

Jeszcze w tym roku naszym planem jest dopracowanie kreatora, tak aby był bardziej elastyczny i komfortowy dla użytkownika. Będziemy się skupiać przede wszystkim nad zaawansowaną edycją szablonów CV i listu oraz wygodniejszym wprowadzaniem tekstu - mówi Brzozowski.

InterviewMe w okolicy kwietnia planuje także start anglojęzycznej wersji serwisu i przez najbliższe miesiące będzie się skupiał także na tworzeniu treści dla widowni międzynarodowej.

Jednym z planów na przyszłość InterviewMe jest także integracja kreatora z ofertami pracy. Umożliwi to łatwe aplikowanie na ogłoszenie z poziomu serwisu.

A skoro już przy przyszłości jesteśmy to…

Jaką role CV będzie pełniło w przyszłości?

CV jeszcze przez kilka dobrych lat będzie wizytówką kandydata. Coraz większą rolę będzie odgrywała automatyzacja rekrutacji. Firmy będą korzystać z oprogramowania do wstępnego skanowania CV.

Aktualnie wiele korporacji prosi o wypełnienie formularza rekrutacyjnego jeszcze przed załączeniem CV. Pozwala to łatwo odsiać kandydatów, którzy nie spełniają podstawowych wymagań. Z drugiej strony dla kandydata formularz aplikacyjny oznacza konieczność odpowiadania na pytania powtarzające się przy większości ofert pracy.

Skoro już wiemy, kto jest beneficjentem inwestycji, to pora dowiedzieć się jeszcze o samym inwestorze:

Xevin Lab to pierwszy białostocki inkubator technologiczny.

Działa już od prawie 6 lat i inwestuje w startupy z obszarów Internetu, nowych technologii i mobile.

REKLAMA

W zeszłym roku Xevin Lab zainwestował m.in. w:

  • BoxOfAds.com – narzędzie do wyszukiwania kreacji reklamowych w Internecie (zdobywa następujące dane format, rozmiar, czas wyświetlanego banneru, miejsce jego wyświetlenia wraz z nazwą sieci reklamowej).
  • Woodpecker.co – narzędzie do zautomatyzowanej wysyłki spersonalizowanych zapytań biznesowych (cold e-mail).
  • SocialLead – narzędzie automatyzujące komunikację firm w mediach społecznościowych (automatyczne odpowiedzi po przeanalizowaniu np. komentarza).
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA