REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Sprzęt

Oto niesamowity Gear S2, czyli jak Samsung właśnie mnie uwiódł

Dwa lata temu Samsung pokazał pierwsze urządzenie z kategorii wearables. Przez ten czas zmieniło się bardzo wiele. Zmieniały się kształty urządzeń ich rozmiary, a także możliwości. Dziś jednak zobaczyliśmy nowe rozdanie. Samsung Gear S2 można uznać za nowy start wśród smartzegarków Samsunga.

Oto niesamowity Gear S2, czyli jak Samsung właśnie mnie uwiódł
REKLAMA
137 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

„Dołącz do naszego kółeczka!”

Samsung Gear S2 działa w oparciu o system Tizen z zupełnie nową nakładką Circular UX. Jednak bez obaw, Gear S2 będzie kompatybilny ze smartfonami z Androidem w wersji minimum 4.4, które mają przynajmniej 1,5 GB RAM.

gear s2-3

Głównym założeniem przy projektowaniu nowego interfejsu było to, żeby przy korzystaniu z zegarka nie przesłaniać palcem ekranu, który jest przecież bardzo niewielki. Interfejs oparty o obrotową koronę wokół tarczy (a raczej – wokół wyświetlacza) pozwala ograniczyć dotknięcia ekranu, np. podczas przewijania list.

Zegarek jest wykonany ze stali nierdzewnej, a nie z aluminium, tak jak dotychczasowe produkty Samsunga. Rozdzielczość ekranu wynosi 320 pikseli w miejscu średnicy. Jest to wyświetlacz wykonany w technologii SuperAMOLED, który pokryto szkłem Gorilla Glass 3.

gear s2-2

Samsung zrezygnował też z dedykowanych pasków i zamiast tego zastosował uniwersalne mocowanie 22 mm, znane z wielu standardowych zegarków. Dzięki temu paski można wymieniać w najprostszy możliwy sposób, a baza obecnych pasków jest przepotężna.

Samsung Gear S2 jest wyposażony w łączność 3G, dzięki czemu można wykonywać rozmowy telefoniczne poprzez słuchawkę Bluetooth.

Dodatkowo zegarek potrafi zrobić użytek z NFC. Nie znajdziemy w nim slotu na kartę SIM, bowiem zamiast tego Samsung zdecydował się na elektroniczny standard e-SIM. Oczywiście nie zabrakło także czujnika tętna.

gear s2-5

Samsung Gear S2 jest także kompatybilny ze standardem SmartThings, dzięki czemu możemy zarządzać innymi sprzętami w domu spiętymi w ten system. Przykładowo, może to być sterownik temperatury, zamek w drzwiach garażowych, czy siłownik bramy.

Gear S2 trafi na półki sklepowe w połowie października, w tym także i w Polsce.

Współpraca: Łukasz Kotkowski

Czytaj również:

REKLAMA

Śledź relację i bądź na bieżąco: IFA 2015 w Berlinie – live blog Spider’s Web

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA