REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Mamy go! Samsung Gear S2 - pierwsze wrażenia Spider's Web

Dosłownie przed chwilą przyjrzeliśmy się z bliska Samsungowi Gear S2. Oto nasze pierwsze wrażenia.

03.09.2015
20:28
Mamy go! Samsung Gear S2 – pierwsze wrażenia Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Wraz z Łukaszem Kotkowskim uczestniczyliśmy w oficjalnej premierze Samsunga Gear S2, która właśnie miała miejsce na targach IFA. Nowy zegarek na żywo naprawdę przyciąga uwagę i wygląda właściwie lepiej, niż na renderach. Szczególnie przypadła mi do gustu wersja Gear S2 Classic, która charakteryzuje się bardzo eleganckim wyglądem, szczególnie w zestawieniu ze skórzanym paskiem.

gear s2-6

Zegarek jest wykonany z nierdzewnej stali, choć jednocześnie jest bardzo lekki. Sprawia przez to wrażenie nieco... tandetnego. To dziwne uczucie, bowiem Samsung Gear S2 jest pierwszym smartwatchem, który w moim odczuciu może konkurować wyglądem z wieloma zegarkami mechanicznymi, natomiast czar pryska po wzięciu go do ręki. Nie ma tu tej magii, nie ma mechanizmu, nie czuć słodkiego ciężaru zębatek i sprężyn. I obawiam się, że jest to nie do przeskoczenia w kategorii sprzętu wearables. Z tego względu nadal nie mogę się do końca przekonać do smartwatchów.

Jeśli mowa o funkcjach, widać, że Samsung umieścił w swoim zegarku co tylko się dało. Interfejs sprawia wrażenie bardzo przejrzystego, natomiast funkcji jest tak wiele, że rozgryzienie wszystkiego z pewnością zajęłoby cały wieczór. Na to niestety nie mieliśmy czasu na targach IFA, jednak zakamarki Tizena w wydaniu Circular UX na pewno przedstawimy wam podczas pełnej recenzji zegarka.

Tymczasem zapraszamy na nasze pierwsze wrażenia w formie filmu:

Kolejne materiały poświęcone smartzegarkowi Samsung Gear S2 ukażą się jeszcze dzisiaj.

Współpraca: Łukasz Kotkowski.

Czytaj również:

REKLAMA

Śledź relację i bądź na bieżąco: IFA 2015 w Berlinie – live blog Spider’s Web

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA