REKLAMA

Ten dziwny plecak przyklejony do laptopa Asusa to zaawansowany system chłodzenia

Podczas dzisiejszej konferencji na IFA 2015 Asus pokazał, że pecety nie są skazane na stagnację i projektując je można stworzyć bardzo ciekawe, wręcz niepowtarzalne urządzenia. Pytanie tylko, czy na użytkownicy są gotowi na takie eksperymenty i czy zechcą zdecydować się na kupno maszyn innych niż wszystkie.

02.09.2015 13.19
Ten dziwny plecak przyklejony do laptopa Asusa to zaawansowany system chłodzenia
REKLAMA
REKLAMA

Jednym z najciekawszych pecetów dostępnych na targach IFA w Berlinie Asus zaprezentował bardzo ciekawy laptop o oznaczeniu GX700. Gdy stoi się przed nim, nie różni się on zbytnio od innych komputerów z serii Republic of Gamers, ale wystarczy go obrócić, żeby ujrzeć… znajdujące się za nim ogromne chłodzenie wodne. Może się wydawać, że zastosowanie go w laptopie to pomysł chybiony, jednak w tym przypadku jest on uzasadniony.

Asus GX700

Okazuje się bowiem, że w laptopie znalazł się bazujący na architekturze Skylake procesor Intel Core i7-6820KH, który ma odblokowany mnożnik. Oprócz tego ma 17,3-calowy wyświetlacz 4K oraz bliżej nieokreśloną kartę graficzną z rodziny GeForce GTX. Można się spodziewać, że będzie to najdroższy lub jeden z najdroższych sprzętów w rodzinie Asusa, a jego cena będzie przyprawiać przeciętnego zjadacza chleba o zawrót głowy.

O wiele częściej kupowany powinien być Asus G752, czyli delikatnie odświeżona wersja laptopa Asus G751.

Pod jego maską zmienił się przede wszystkim procesor. Najnowsze laptopy Asusa są wyposażone w procesor Intel Core i7-6700HQ. Jest to mocny, czterordzeniowy procesor z obsługą Hyper Threading. Ma on 6 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu. Jego bazowa częstotliwość taktowania to 2,6 GHz, ale w trybie Turbo rośnie do 3,5 GHz.

Asus G752

Komputer jest też dostępny w wersji z procesorem Intel Core i7-6820HK, który jest o 100 MHz szybszy, ma 8 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu i odblokowany mnożnik. Komputer będzie mógł by“ wyposażony w maksymalnie 64 GB pamięci DDR4-2133 oraz karty graficzne Nvidia GeForce GTX 965 2 GB, GTX 970 3/6 GB oraz GTX 980 4/8 GB.

Pozostałe podzespoły zastosowane w komputerze to 17,3-calowy wyświetlacz IPS z obsługą G-Sync. Będzie on
w wersjach obsługujących rozdzielczość FullHD lub 4K. Za dane odpowiedzialne na komputerze odpowiedzialny będzie dysk SSD o pojemnośći 128/256/512 GB oraz dysk HDD o maksymalnej pojemności 2 TB. Nie zabraknie tuteż napędu Asus G752, w zależności od wersji, będzie ważył od 4,06 do 4,36 kg, a jego cena będzie zaczynać się od 1499 dol.

Jednak w ofercie Asusa znalazło się miejsce nie tylko na komputery przenośne.

Tajwańska firma pamięta też o stacjonarnych maszynach. Jedną z nich jest 24-calowy komputer typu All-in-One, czyli Asus Zen AiO S.Ma on być wyposażony w procesor Intel Core i5-6400T, 8 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 1 TB, kartę graficzną GeForce GTX 950M 1 GB oraz wyświetlacz o rozdzielczości 4K.

Asus Zen AiO S

Model ten będzie też wyposażony w kamerę Intel RealSense, sześć głośników oraz dwa porty USB-C. Jego cena wyniesie 1099 euro. Za 400 euro więcej będzie można dostać model wyposażony w procesor Intel Core i7-6700T, 16 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 2 TB. Dostępne też będą komputery wyposażone w 32 GB RAM oraz dysk SSD o pojemności 512 GB, ale ich cena jest nieznana.

Ostatni zaprezentowany sprzęt to miniaturowy komputer Asus VivoStick. Jest to kosztująca 129 dol. maszyna w kształcie pendrive’a, nieco przypominająca Intel Compute Stick. Sprzęt ten zastąpi klasyczne komputery biurowe i poradzi sobie z większością codziennych zadań. Wszystko dzięki procesorowi Intel Atom Cherry Trail, 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci flash.

ASUS VivoStick
REKLAMA

Podziw budzi fakt, że w komputerze zostały umieszczone aż dwa porty USB oraz gniazdo słuchawkowe. Komputer oczywiście wspiera łączność za pomocą Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi 802.11n, ale nie wiadomo, kiedy trafi on na rynek.

Śledź relację i bądź na bieżąco: IFA 2015 w Berlinie – live blog Spider’s Web

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA