REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ten dziwny plecak przyklejony do laptopa Asusa to zaawansowany system chłodzenia

Podczas dzisiejszej konferencji na IFA 2015 Asus pokazał, że pecety nie są skazane na stagnację i projektując je można stworzyć bardzo ciekawe, wręcz niepowtarzalne urządzenia. Pytanie tylko, czy na użytkownicy są gotowi na takie eksperymenty i czy zechcą zdecydować się na kupno maszyn innych niż wszystkie.

02.09.2015
15:19
Ten dziwny plecak przyklejony do laptopa Asusa to zaawansowany system chłodzenia
REKLAMA
REKLAMA

Jednym z najciekawszych pecetów dostępnych na targach IFA w Berlinie Asus zaprezentował bardzo ciekawy laptop o oznaczeniu GX700. Gdy stoi się przed nim, nie różni się on zbytnio od innych komputerów z serii Republic of Gamers, ale wystarczy go obrócić, żeby ujrzeć… znajdujące się za nim ogromne chłodzenie wodne. Może się wydawać, że zastosowanie go w laptopie to pomysł chybiony, jednak w tym przypadku jest on uzasadniony.

Asus GX700

Okazuje się bowiem, że w laptopie znalazł się bazujący na architekturze Skylake procesor Intel Core i7-6820KH, który ma odblokowany mnożnik. Oprócz tego ma 17,3-calowy wyświetlacz 4K oraz bliżej nieokreśloną kartę graficzną z rodziny GeForce GTX. Można się spodziewać, że będzie to najdroższy lub jeden z najdroższych sprzętów w rodzinie Asusa, a jego cena będzie przyprawiać przeciętnego zjadacza chleba o zawrót głowy.

O wiele częściej kupowany powinien być Asus G752, czyli delikatnie odświeżona wersja laptopa Asus G751.

Pod jego maską zmienił się przede wszystkim procesor. Najnowsze laptopy Asusa są wyposażone w procesor Intel Core i7-6700HQ. Jest to mocny, czterordzeniowy procesor z obsługą Hyper Threading. Ma on 6 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu. Jego bazowa częstotliwość taktowania to 2,6 GHz, ale w trybie Turbo rośnie do 3,5 GHz.

Asus G752

Komputer jest też dostępny w wersji z procesorem Intel Core i7-6820HK, który jest o 100 MHz szybszy, ma 8 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu i odblokowany mnożnik. Komputer będzie mógł by“ wyposażony w maksymalnie 64 GB pamięci DDR4-2133 oraz karty graficzne Nvidia GeForce GTX 965 2 GB, GTX 970 3/6 GB oraz GTX 980 4/8 GB.

Pozostałe podzespoły zastosowane w komputerze to 17,3-calowy wyświetlacz IPS z obsługą G-Sync. Będzie on
w wersjach obsługujących rozdzielczość FullHD lub 4K. Za dane odpowiedzialne na komputerze odpowiedzialny będzie dysk SSD o pojemnośći 128/256/512 GB oraz dysk HDD o maksymalnej pojemności 2 TB. Nie zabraknie tuteż napędu Asus G752, w zależności od wersji, będzie ważył od 4,06 do 4,36 kg, a jego cena będzie zaczynać się od 1499 dol.

Jednak w ofercie Asusa znalazło się miejsce nie tylko na komputery przenośne.

Tajwańska firma pamięta też o stacjonarnych maszynach. Jedną z nich jest 24-calowy komputer typu All-in-One, czyli Asus Zen AiO S.Ma on być wyposażony w procesor Intel Core i5-6400T, 8 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 1 TB, kartę graficzną GeForce GTX 950M 1 GB oraz wyświetlacz o rozdzielczości 4K.

Asus Zen AiO S

Model ten będzie też wyposażony w kamerę Intel RealSense, sześć głośników oraz dwa porty USB-C. Jego cena wyniesie 1099 euro. Za 400 euro więcej będzie można dostać model wyposażony w procesor Intel Core i7-6700T, 16 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 2 TB. Dostępne też będą komputery wyposażone w 32 GB RAM oraz dysk SSD o pojemności 512 GB, ale ich cena jest nieznana.

Ostatni zaprezentowany sprzęt to miniaturowy komputer Asus VivoStick. Jest to kosztująca 129 dol. maszyna w kształcie pendrive’a, nieco przypominająca Intel Compute Stick. Sprzęt ten zastąpi klasyczne komputery biurowe i poradzi sobie z większością codziennych zadań. Wszystko dzięki procesorowi Intel Atom Cherry Trail, 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci flash.

ASUS VivoStick
REKLAMA

Podziw budzi fakt, że w komputerze zostały umieszczone aż dwa porty USB oraz gniazdo słuchawkowe. Komputer oczywiście wspiera łączność za pomocą Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi 802.11n, ale nie wiadomo, kiedy trafi on na rynek.

Śledź relację i bądź na bieżąco: IFA 2015 w Berlinie – live blog Spider’s Web

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA